PSG srušio Liverpool: Europski doprvak pred ispadanjem

Francuski prvak srušio je Liverpool 2:1 na Parku prinčeva u petom kolu i poslao europskog doprvaka na rub ispadanja.

PSG u posljednjem kolu gostuje Crvenoj Zvezdi (izgubila kod Napolija s 1:3), dok Redsi dočekuju talijanski sastav i moraju slaviti s dva gola razlike ako žele dalje.

Dejan Lovren odigrao je cijeli susret, ali zajedno s Van Dijkom i Gomezom nije uspio zaustaviti vjerojatno najbolji napad u Europi koji čine Mbappe, Neymar i Cavani.

Samo zahvaljujući vrataru Alissonu ekipa Jurgena Kloppa nije doživjela potop u prvih 45 minuta. Brazilac je u šestoj minuti sjajno obranio udarac Di Marije s ruba šesnaesterca, ali je već u 13. mora vaditi loptu iz mreže. Nakon pogreške Van Dijka, Bernat je prihvatio loptu i pored Lovrena i Gomeza slabijom desnom nogom zabio na prvu vratnicu za veliko vodstvo.

U 31. minuti Mbappea je s lijeve strane ubacio, a Alisson u posljednjem trenutku intervenirao ispred Cavanija. U nastavku akcije Neymar ga je pokušao lobom svladati, ali je vratar uspio lako uhvatiti loptu. Ipak, šest minuta kasnije novi gol u njegovoj mreži. Bila je to ubojita polukontra domaćih. Neymar je započeo akciju, Mbappe poput brzog vlaka opet prošao po lijevoj strani, ubacio za Cavanija čiji je udarac s nekoliko metara obranio Alisson, a na odbijenu loptu naletio Neymar i povisio na 2:0, piše Index.hr.

Redsi su u tim trenucima bili na konopcima. Međutim, oživio ih je Di Marija u 45. minuti. Argentinac je neopreznim uklizavanjem srušio Manea u šesnaestercu, a Milner iz penala matirao Buffona i smanjio rezultat pred odmor.

Na početku drugog dijela Liverpool je krenuo pritiskati rivala, ali nije uspijevao stići do neke veće prilike, dok je na drugoj strani Allison morao spašavati poslije kornera, kada je u 69. minuti s 5-6 metara čudesno obranio udarac glavom Marqinhosa. Do kraja su gosti pokušali stvoriti nešto pred golom Buffona i izbjeći poraz, ali je pariška obrana sve lako zaustavlja te obranila vodstvo i pretvorila ga na kraju u konačnu pobjedu.

Ovo je bila 13. utakmica PSG-a u nizu koju nije izgubio u svim natjecanjima, uz 11 pobjeda i svega dva remija. S druge strane, gosti iz grada Beatlesa nakon Napolija (1:0) i Crvene Zvezde (2:0) izgubili su i treći gostujući meč u gostima te nisu zabili niti jedan pogodak u Ligi prvaka izvan Anfielda.

U drugom susretu iz skupine C Napoli je pobijedio Crvenu zvezdu s 3:1. Golove za talijanski sastav zabili su Marek Hamšik (11) i Dries Mertens (33, 52), dok je pogodak za goste postigao El Fardou Ben Nabouhane (58).

Marko Rog je za Napoli igrao posljednje četiri minute.

Uoči zadnjeg kola Napoli vodi s devet bodova, PSG ima osam bodova, Liverpool šest, a Crvena zvezda četiri boda. U zadnjem kolu sastaju se Liverpool i Napoli, te Crvena zvezda i PSG.