PSG i Mbappe pobijedili Bayern u sjajnoj utakmici, Chelsea bolji od Porta

Ove srijede odigrane su još dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka.

Nakon što je u utorak Real slavio protiv Liverpoola, a Manchester City protiv Borussije Dortmund, u srijedu je PSG s 2:3 slavio u Muenchenu, a Chelsea je kao gost slavila protiv Porta s 0:2, a koji je bio domaćin u Sevilli.

Fenomenalnu utakmicu gledali smo na Alianz areni. Bayern je stvarao velik broj prigoda, dominirao, no zadovoljniji na kraju mogu biti Francuzi koji su ostvarili lijepu prednost pred uzvrat u Parizu, a posebne zasluge za to ima nevjerojatni Kylian Mbappe koji je postigao dva pogotka.

Već u drugoj minuti, nakon stopostotne prigode za Bayern na jednoj strani, Mbappe je na drugoj strani nakon kontranapada i dodavanja Neymara poslao loptu Neueru kroz noge i doveo PSG u vodstvo.

U 28. minuti bilo je već 0:2. Ponovno je važnu ulogu odigrao Neymar, a njegov sunarodnjak Marquinos je pogodio za potpuni šok Bavaraca.

Ipak Bayern se nije predao niti raspao. U 37. minuti Choupo-Moting je glavom smanjio prednost svojeg bivšeg kluba. Asistirao mu je Pavard.

U 60. minuti Bavarci stižu do izjednačenja. Ubacio je Kimmich, a Müller je glavom pogodio za 2:2.

Ali to nije bilo sve. Samo osam minuta kasnije nova kontra Parižana i ponovno Mbappe. Brzonogi Francuz je izludio obranu njemačkog prvaka i sjajno pogodio za konačnih 2:3.

BAYERN: Neuer; Pavard, Süle, Alaba, Hernandez; Kimmich, Goretzka, Sane, Müller, Coman; Choupo-Moting

PSG: Navas; Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Gueye, Danilo, Di Maria, Neymar, Draxler; Mbappe

Chelsea s dva pogotka prednosti na uzvrat

U drugoj večerašnjoj utakmici lijepu prednost stekli su igrači Chelseaa.

Za Engleze pogađali su Mount u 32. i Chilwell  u 87. minuti.

Za momčad iz Londona skoro čitavu utakmicu odigrao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić (zamijenjen je u sudačkoj nadoknadi).

PORTO: Marchesin; Manafa, Mbemba, Pepe, Zaidu; Uribe, Grujić, Otavio, Corona; Luis Diaz, Marega

CHELSEA: Mendy; Aazpilicueta, Christensen, Rüdiger; Jorginho, Kovačić, James, Chilwell; Mount, Werner, Havertz