PSG i Chelsea u polufinalu Lige prvaka

Nogometaši PSG-a i Chelseaja prvi su polufinalisti Lige prvaka.

Parižani su u uzvratnom susretu četvrtfinala izgubili kod kuće s 0:1 od Bayerna, no zahvaljujući pobjedi od 3:2 u Münchenu prošli su dalje.

Pobjedu Bavarcima donio je Maxim Choupo-Moting pogotkom u 40. minuti, ali na kraju su se radovali Francuzi uzvrativši Bayernu barem malo za lanjski poraz u finalu Lige prvaka.

Francuski prvak će u polufinalu igrati protiv boljeg iz susreta Borussie Dortmund i Manchester Cityja koji je na rasporedu u srijedu. U prvom susretu City je na svom travnjaku slavio sa 2:1.

U uzvratnom dvoboju u Sevilli Porto je pobijedio Chelsea s 1:0, no to nije bilo dovoljno da nadoknadi poraz od 2:0 iz prvog susreta.

Porto je pobjednički pogodak zabio u 93. minuti, a strijelac je bio Mehdi Taremi.

Chelsea će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Liverpoola i Real Madrida koji se igra u srijedu. “Kraljevski klub” je u prvom susretu u Madridu pobijedio s 3:1.