Prvi poraz sezone u Premiershipu za Manchester City

Odličnu utakmicu gledali smo danas na Anfieldu i svjedočili prekidu nepobjedivosti Manchester Cityja. Nadali su se navijači Redsa takvom ishodu, ali sumnjamo da su se nadali ovakvom trileru u kojem su ipak na kraju slavili rezultatom 4:3.

Navijači Redsa još uvijek osjećaju gorak okus u ustima nakon posljednjeg susreta ovih momčadi koja je na Etihadu završila sramotnim porazom 5:0 njihovih ljubimaca. Nadali su se svojevrsnoj osveti, a nadu su gajili na osnovu dobrih nastupa Liverpoola koji u posljednjih 17 susreta nije doživio poraz i tradiciji ogleda na Anfieldu gdje su slavili u posljednja četiri susreta protiv Građana, navodi Sportnet.hr.

Da se sprema nešto veliko osjetilo se već u devetoj minuti kada je Ederson po prvi puta morao po loptu u mrežu. Alex Oxlade-Chamberlain prihvatio je jednu ničiju loptu na 40 metara od gostujućeg gola, odlučio sam krenuti prema Edersonu i na opće oduševljenje Anfielda nakon dugotrajnog trka zakucao loptu pored nemoćnog gostujućeg vratara.

Imali su gosti ubrzo nakon toga sjajnu priliku za poravnanje, ali Aguero je za nekoliko desetinki sekunde zakasnio na De Bruyneov ubačaj s desne strane. Gosti su bili u deficitu, pokušavali su se što prije vratiti, ali nikako nisu uspijevali nametnuti svoju karakterističnu dominaciju. Kako je vrijeme odmicalo sve je bilo izglednije da će Redsi na odmor s prednošću, ali u 41. minuti prvo je Gomes krivo procijenio jedno ubacivanje, a Karius loše pokrio svoju stativu što je omogućilo Saneu poravnanje.

Pogodak na isteku prvog dijela dao je gostima nadu da mogu do potpunog preokreta, blizu su bili u 50. minuti, ali Otamendi je umjesto gola glavom zatresao gredu. Da ne bi ispalo da samo gosti znaju pogađati okvir gola pobrinuo se u 57. minuti Mo Salah, a u gdje je pogriješio kod svojeg udarca zorno mu je dvije minute kasnije pokazao Firmino.

Oxlade-Chamberlain sjajno je gurnuo okomitu loptu za Brazilca, ovaj se ramenom otarasio braniča i u lijepom luku pogodio suprotni kut Edersonovog gola. City je nakon novog vodstva izgledao obezglavljeno, prvo je Mane u 60. minuti nakon greške domaće obrane zatresao vratnicu, a samo dvije minute kasnije na dodavanje Salaha nogom s ruba kaznenog prostora rasparao lijeve rašlje.

Ni tu nije bio kraj šokovima za Guardiolu, u 68. minuti nakon lošeg ispucavanja Edersona Salah je zabio za nevjerojatnih 4:1 Redsa. Tri pogotka prednosti 20 minuta do kraja susreta izgledalo je nedostižno, čak i za ovogodišnji impresivni City, ali umalo se velika pobjeda pretvorila u nešto sasvim drugo. U posljednjih 15 minuta domaći su se svjesno ili ne povukli u krilo vlastitog vratara i s dva primljena gola zakomplicirali si situaciju.

U 84. minuti udarac je okušao Gündogan, Matip je uspio izblokirati pokušaj, ali na njegovu žalost lopta je stigla do usamljenog Silve koji pogađa za 4:2 i malo utišava Anfield. Potpuni muk na tribinama nastao je u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je Aguero ubacio za Gündogana, a ovaj smanjio na 4:3. Ostale su još tri minute strepnje za domaće, ali ipak su uspjeli izdržati do kraja i upisati jednu veliku pobjedu.