Prvi poraz Rijeke na Rujevici, sredili ih Dinamo i Junior Fernandez

U derbiju 5. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Dinama slavili protiv Rijeke 2:0 i pobjegli na četiri boda prednosti na vrhu ljestvice.

Dinamo je uspio doći do pobjede na Rujevici protiv ozljedama i suspenzijama desetkovane Rijeke, koja lošu igru iz prvog dijela susreta i rezultatski zaostatak nije uspjela nadoknaditi u drugom poluvremenu. Junak dvoboja bio je Čileanac Junior Fernandes s dva gola, a zagrebačka momčad je od 59. minute igrala s igračem manje.

Rijeka je doživjela prvi poraz na stadionu HNK Rijeka nakon niza od 43 utakmice bez poraza te je ujedno to bio drugi uzastopni poraz što se zadnji put dogodilo kada je Rijeka u sezoni 2014./2015. izgubila od Standarda (18. rujna 2014.), a zatim i od Dinama (21. rujna 2014.).

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku odličnog Fernandesa, koji je već u 11. minuti iskoristio prvu priliku za gol nakon velike smušenosti obrane Rijeke prilikom kornera gostujuće momčadi. Ostavši potpuno sam ispred domaćeg vratara Fernandes traljavo puca, ali i takav njegov udarac ulazi u mrežu. U 37. Fernandes opasno puca s vrha kaznenog prostora, Sluga brani, a u 40. minuti sudac Pejin je dosudio kazneni udarac nakon igranja rukom Zute, a sigurni realizator bio je Fernandes. Čileanac je okončao sjajnih prvih 45 minuta još jednom akcijom i još jednim opasnim udarcem u 42. minuti, ali je vratar Rijeke uspio obraniti.

Rijeka je nakon vrlo slabog prvog dijela drugo poluvrijeme otvorila velikom šansom Jelića, ali je domaći napadač pogodio umjesto mreže desnu vratnicu. U 59. minuti je Dinamo ostao s igračem manje nakon što je Čeh Jan Lecjaks dobio crveni karton zbog grubog starta. Rijeka je potom jurnula riješena da iskoristi brojčanu prednost, no u tome nije uspjela. Slovenac Matija Črnic pogađa gredu u 84. minuti, a u 90. minuti udarac Gorgona odlazi iznad grede.

U drugoj jučerašnjoj utakmici HNL-a Hajduk je na Poljudu svladao Slaven Belupo 1:0. Jedini gol za domaćine postigao je Frank Ohandza. Hajduku je u tekućoj sezoni bila tek prva domaća prvenstvena utakmica.