Prvi poraz Ljubušaka, Rašić najavio kazne

Sloga Ljubuški

Ususret derbiju 15. kola Druge lige FBiH Jug iz Gruda su najavljivali da lider prvenstva ljubuška Sloga na stadionu Elić Luka neće imati laganu utakmicu, a jučer su to i potvrdili na terenu pobjedom od 1:0.

Strijelac jedinog pogotka na utakmici (42. minuta) za tim trenera Zorana Bubala je bio upravo bivši i donedavni član Sloge, Franjo Ćuže. Zanimljivo je da su šest bodova Gruđanima u nastavku prvenstva donijeli upravo igrači koji su zimus stigli iz tabora Ljubušaka. Nakon što je Jure Glavina hat-trickom riješio meč u Stocu protiv Iskre (3:0), ovoga puta se protiv bivšeg kluba potvrdio dvadesetogodišnji Ćuže.

Sloga je tako upisala svoj prvi ovosezonski poraz, ali je momčad trenera Borisa Gavrana i dalje sigurna na vrhu ljestvice. Ipak iz posljednjeg kola će kao pozitivno pamtiti jedino to što njihov kiks nije iskoristio prvi konkurent

Posušje koje je poraženo u Šujici (1:0). No, ipak, iz tabora Sloge poručuju kako im je žao što nisu iskoristili priliku napraviti veliki korak naprijed u borbi za plasman u viši rang natjecanja.

– Imali smo dobru priliku poboljšati bodovnu prednost u odnosu na našeg pratitelja, momčad Posušja koja je izgubila u Šujici. S devet bodova prednosti praktički smo mogli, takoreći, već ove nedjelje osigurati plasman u Prvu ligu, što nam je jasno zacrtani cilj. Međutim, ostaje žal za propuštenom prilikom, kazao je predsjednik NK Sloge Miroslav Rašić, koji je najavio i određene sankcije u klubu zbog jučerašnjeg poraza.