Prva pripremna: Širokobriježani uvjerljivi protiv hrvatskog trećeligaša

Rezultatski uvjerljiv nastup nogometaša Širokog Brijega u prvoj njihovoj pripremnoj utakmici za drugi dio sezone, no što se tiče same igre ona i nije previše oduševila, baš kao što ni gosti iz Zmijavaca nisu nešto pretjerano pokazali u susretu koji je završen s uvjerljivih 3:0, no s obzirom da je to bila prva pripremna utakmica Sablićeve momčadi nešto spektakularno se i nije moglo očekivati.

Široki Brijeg je prvu veliku šansu imao u 15. minuti kada Vugdelija izvrsno zaustavlja šut Dine Ćorića, u prvom poluvremenu sigurno najboljeg pojedinca ovog susreta. Treba spomenuti kako je Goran Sablić već u 2. minuti bio primoran zbog ozljede izvući Matića, pa je zaigrao Barišić.

Igrala se 20. minuta kada je Ćapin s nekih 18 metara šutirao malo pored širokobriješkog gola, zatim je Marić u 24. minuti imao lijepu šansu za domaće, ali je pri pokušaju loba lopta otišla preko gola. Odmah u sljedećoj akciji uzvraćaju gosti, ali dobrom intervencijom se ističe vratar Bandić.

Peko je u 34. minuti izvrsno prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu na koju kasni Ivanković, dok šut Begonje zaustavlja Vugdelija. Široki Brijeg je ipak dvije minute kasnije poveo kada su goste “načeli” Ćorići. Naime, Dino je dubinskom loptom uposlio prezimenjaka Josipa koji pravovremeno utrčava i glavom pogađa za 1:0.

Tim rezultatom je okončano prvo poluvrijeme, a dojam je bio da su domaćini bili bolji upravo za taj jedan gol.

Širokobriježani u nastavak susreta ulaze s posve drugom postavom, a prvu priliku 49. minuti ima mladi Marušić koji biva malo prekratak na jednu visoku loptu koja je stigla s lijeve strane od Stipe Markovića.

Igrač Croatie Šabić u 53. minuti radi veliku pogrešku, te mo loptu oduzima Baraban čiji udarac gosti zaustavljaju, ali lopta se odbija do Stipe Jurića koji pogađa za 2:0.

Jurić je u 61. minuti imao priliku za novi gol, ali je izblokiran, dok pokušaj Vukoje u nastavku akcije završava preko gola. U 66. minuti najbolja šansa za Croatiu u nastavku dvoboja pošto se Mrkonjić odlično sjurio, ali je bio malo neprecizan, pa je širokobriješka mreža ostala netaknuta.

No zato se još jednom zatresla suparnička u 88. minuti kada Domagoj Marušić pogađa za konačnih 3:0 i na najljepši mogući način završava svoj jako dobar nastup pošto je uz Kožula i Barabana bio najbolji pojedinac u tih drugih 45 minuta današnjeg susreta.

ŠIROKI BRIJEG: Bandić, Bralić, Matić (2. Barišić), Kvesić, D. Ćorić, Begonja, J. Ćorić, Ivanković, Marić, Peko, Wagner (drugo poluvrijeme: M. Zlomislić, Perković, Barišić, Ćorluka, Marković, D. Zlomislić, Kožul, Vukoja, Baraban, Jurić, Marušić). Trener: Goran Sablić.