Prva europska reprezentacija osigurala SP

Njemačka nogometna reprezentacija je pobjedom na gostovanju u Skoplju 4-0 protiv Sjeverne Makedonije prva od europskih momčadi osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Momčad Hansija Flicka je do uvjerljivog trijumfa došla u drugom poluvremenu. Kai Havertz je u 50. minuti načeo mrežu domaćina. Potom je dva pogotka, u 70. i 73. minuti, vezao Timo Werner, a za konačnih 4-0 pogodio je 18-godišnji Jamal Musiala.

Nijemci su s 21 bodom osigurali prvo mjesto u skupini J, a Sjeverna Makedonija je ostala na 12 bodova i još uvijek je u igri za drugo mjesto koje vodi u doigravanje. Na drugom je mjestu Rumunjska s 13 bodova, do kojih je stigla minimalnom 1-0 pobjedom nad Armenijom u Bukureštu. Strijelac je u 26. minuti bio Alexandru Mitrita.

Armenci su ostali na 12 bodova. Uoči posljednja dva kola Rumunji su u najboljem položaju, jer dočekuju Island i idu u goste Lihtenštajnu.

Iako nije igrala, plasman na Svjetsko prvenstvo mogla je osigurati i Belgija, ali je Wales to spriječio minimalnom pobjedom 1-0 na gostovanju u Estoniji. Kieffer Moore je u 12. minuti postigao pobjednosni pogodak koji je njegovu reprezentaciju matematički ostavio u igri za prvo mjesto. Belgija ima 16 bodova i još dvije utakmice, a Wales je na 11 bodova. Toliko ih ima i Češka koja je slavila s 2-0 u Bjelorusiji, ali Česi imaju još samo jednu utakmicu do kraja kvalifikacija, prenosi Hina.

Belgijci će plasman na SP moći osigurati 13.11. kad će ugostiti Estoniju, a Velšanima ostaje borba za doigravanje.

U skupini G Nizozemska je očekivano napunila mrežu Gibraltara (6-0), Norveška je s 2-0 u Oslu svladala Crnu Goru, iako je izostao Erling Haaland, a Turska je u posljednjim trenucima dvoboja iz kaznenog udarca došla do pobjede 2-1 i preokreta na gostovanju u Latviji.

Tako je dva kola prije kraja na vrhu ljestvice razmak ostao isti – Nizozemska 19 bodova, Norveška 17, Turska 15. O prvom mjestu bi, po svemu sudeći, trebao odlučivati dvoboj Nizozemske i Norveške u posljednjem kolu 16. studenoga. Prije toga, Nizozemci će gostovati u Crnoj Gori, a Norvežani ugostiti Latviju.