Preokreti Rudara i Slobode u Kupu BiH, “Vukovi” posramili “Lavove”

Odigrana su četiri susreta osmine završnice Kupa BiH u kojima nije bilo iznenađenja, premda je ipak malo tko očekivao da će federalni prvoligaš Olimpik na svojoj Otoci baš tako “razbiti” momčad GOŠK-a, no znatno bolja igra domaćih “Vukova” na kraju je rezultirala uvjerljivom 4:0 pobjedom i sigurnim prolazom u četvrtzavršnicu najmasovnijeg nogometnog natjecanja u BiH.

Strijelci na ovoj utakmici bili su Stojanović u 29., Jusufbašić iz kaznenog udarca u 38., Mahović u 56. i Jusufi u 80. minuti. Samim time Musine “Lavove” nećemo gledati među osam najboljih, ali hoćemo prijedorskog Rudara koji je na domaćem travnjaku preokretom stigao do pobjede protiv Čelika.

U prvih 70 minuta ovog dvoboja mreže su mirovale, a nakon što su gosti u 71. minuti poveli preko Šišić uslijedio je “uragan” Prijedorčana i golovi Hasanhodžića u 74. i Jakupovića u 79. minuti za ekspresan preokret, ali s obzirom na viđeno i zaslužen prolazak dalje prvoligaša iz Republike Srpske.

Preokret se dogodio i u Gračanici, no tu su na kraju gosti slavili, jer je prvo povelo domaće Bratstvo golom Huseina Poturalića, međutim Sloboda je u 65. minuti izjednačila kada Ordagić pogađa na Krpićevu asistenciju da bi strijelac za potpun preokret i pobjedu Tuzlaka bio Ćulum u 87. minuti.

Uspješan gost bila je i Sloga iz Siminog Hana svladavši u Poljici domaćeg Svatovca 2:0 golovima Efendića u 42. i Stokića u 54. minuti.