Premijer liga: Pobjede Tuzla Cityja i Veleža

Nogometaši Tuzla Cityja upisali su u subotu navečer novu pobjedu protiv Rudara iz Prijedora (3:2), a istu večer Velež je pred svojim gledateljima slavio protiv Leotara rezultatom 2:1 u sklopu sedmog kola Premijer lige BiH.

U dramatičnoj i uzbudljivoj utakmici Tuzla je na Tušnju došla do pobjede u samoj završnici. Naime, domaći su imali vodstvo od 2:0 uz pogotke Doffoa u 30. i Mišića u 34. minuti, ali Prijedorčani su se u nastavku susreta potpuno vratili u igru.

Prvo je u 44. minuti pogodio Jakupović za smanjenje rezultata, a onda je u 65. Dojčinović pogodio za izjednačenje. I kad je izgledalo da bi Rudar mogao otkinuti bod favoriziranoj Tuzli, u 89. minuti pojavio se Mirzad Mehanović koji je pogodio za konačnih 3:2 i pobjedu Tuzlaka.

Tuzla je trenutno vodeća momčad prvenstva sa 16 bodova (i utakmica manje) te je uz Zrinjski još uvijek jedina neporažena, a Rudar je osmi s pet bodova. U idućem kolu nakon reprezentativne stanke, Tuzla City će u goste Radniku, dok će Rudar dočekati Posušje.

Velež je ubilježio treću prvenstvenu pobjedu i stigao je do petog mjesta na ljestvici (uz utakmice manje) i 10 bodova. Na stadionu “Rođeni” pao je trebinjski Leotar s rezultatom 2:1. Leotar je trenutno deveti s pet osvojenih bodova.

Strijelci za Rođene bili su Radovac u 19. i Ovčina u 26. minuti susreta, dok je jedini pogodak za goste postigao Zec u 54. minuti.

U idućem kolu Velež će dočekati Sarajevo, dok Leotar na Policama očekuje susret sa Zrinjskim.

U nedjelju nas očekuju i preostala tri susreta sedmog kola, a sastaju se Posušje i Zrinjski, Željezničar i Sloboda te Borac i Radnik.