Prekinuta utakmica Veleža i Borca, navijači domaćih utrčali u teren

Zenički sudac Sabrija Topalović prekinuo je utakmicu između Veleža i Borca u Mostaru nakon 81. minute i vodstva Banjalučana od 0:2!

Ritam utakmice 10. kola Premijer lige BiH na stadionu Rođeni od samog starta je na visokoj razini. Ali brojne sudačke odluke izazvale su veliko negodovanje među navijačima domaćih.

Prva sporna situacija dogodilase u 28. minuti. U šesnaestercu Borca pao je Radović, igrači Veleža su okružili Topalovića, ali sudac nije dosudio jedanaesterac, javlja SCSport.ba.

Ključni trenutak događa se u 37. minuti, kada Stojan Vranješ postiže prelijep pogodak iz slobodnog udarca, koji je prethodno dosuđen zbog diskutabilnog prekršaka nad Moraitisom. Šok za Mostarce, koji su zatim još nekoliko puta imali verbalne obračune sa sucom Topalovićem, ali na kraju su se morali pomiriti da na odmor odu s minusom od jednog gola.

Na poluvremenu osiguranje je ispratilo sudačku trojku, a s tribina je odjekivalo: “Lopovi lopovi!”

U drugom poluvremenu u jeku brojnih napada Veleža sijevnula je kontra Banjalučana iz koje Vranješ postiže pogodak u 81. minuti. Nakon toga uslijedilo je utrčavanje navijača Veleža na teren, i sudac je prekinuo utakmicu.

Susret neće biti nastavljen, javljaju bh. mediji.

Zapaljen automobil u kojemu se vozio sudac utakmice Velež-Borac

Zeljković: Veležu slijede žestoke kazne

28 komentara

• Ovi Muslimani u Mostaru su toliki Fašisti da je to nevjerovatno..Kad su muslimani bili u NS BiH onda ima je sve odgovaralo pa samo savez je Zelji dao 1,3 miliona maraka za natkrivanje tribine i to bespovratnog novca a sto nije dao Borcu,Sirokom,Zrinjskom ??? Pa zna see i sad im krivo sto je Srbin na celu a da je Hrv isto bi im bilo ..

• Ovo da se dogodilo na pecari ili pod bijelim.brijegom bilo bi fasisti,nacisti,huligani .
    .ovako samo domacini nezadovoljni sudjenjem

• Gledo sam tekmu, pritisak na sudije od prve min. Uvijek isto, vazda im sudije krive pravi oni cigani i prilivode. Neka ih je mlatno Borac

• Doduse ovaj srbin ce ukopat bh nogonet ko zm hrvatski pa sebe prikazat herojem. A samo za svoj dzep. Ne volim velez jer sam hrvat ali borca mrzim iz sportskih razloga sa dinom coricem na celu

• Ne diraj ZM, majmune jedan. ZM je podignuo hrvatski nogomet, a ne upropastio. Pokušavaju ga upropastiti takv kao ti.

• Šta ste vi gledali , ako ovo nije kriminalno suđenje ne znam šta je.Sudija riješio utakmicu u prvom poluvremenu i to je to.Kod gola faul ne postoji i poslije toga penal ko kuća za Velež,ali ga kreten ne svira.Kanite se komentarisanja utakmice fudbalske neznalice.

• Zaza, pogledaj malo bolje. Nikakav penal nije bio za Velež (pogledaj snimku par puta, piutaj druge suce). Kod gola stvarno nije bio faul za Borac. Govorim ovo kao neutralac, boli me đon za Borac i za velež. Istina je da je sudac lopov i da je malo teglio za Borac.I to je to. Ipask, stvari se ne rješavaju na onako divljački način. Nije mi žao napadnutih sudaca (iako ih je 99 posto lopova – i Srba i muslimana i Hrvata), ali to se ne smije raditi. Treba ih uhvatiti u lopovluku (može to policija ako hoće), pa ih smjestiti iza brave na dulje vrijeme. Ovaj Topalović je lopina, Šehović, Musić, Mujić, Gigović, Petrović, Kazlagić, Grbić; Njegomirović isto tako. A najveći su lopovi ovakvi kao kontrolori Alispahić, Vukasović ili ovaj Valjić, koji je lažljivo Vicino pseto i pokvarenjak najgore vrste. U cijeloj priči Vico je Al Capone, kao i oni njegovi pomoćnici, te bivši predsjednik saveza Elvedin Begić (njemu je mjesto u Siung Singu!).

• Za zazu.
    Da i? Jeli to ti otkrio toplu vodu i kao to se dogodilo samo vama.Odjebi huligane jedan nasilni .Vama teren služi i navijanje za izživljavanja i pokazuje svu vašu fašističku bolest.Pretvarate se non stop a i sada bi nabijali ljude na kolac.Navika je čudna stvar zaza jelde.Ali polako bit će te vi mirni ko bubice, posebno da to napravite u susjedstvu.Probali su neki prije desetak godina pa onda kmee kmeee.Oni nas namlatili ..oni ovo oni ono.Nije vam pametno to,nije.Ali vi mislite na sranju i fašizmu okaljat druge u biH.Smradovi , vi govorite drugima da su to što ste vi.

• Kad se nesto desi na Pecari onda su to uradili “fasisti”, “huligani”, “ubice”, a sad su ovo uradili navijaci, simpatizeri, pristalice, itd, …, tako izvjestaaju multietnicki, gradjanski mediji.

• Problem je izmedu prevelikih ambicija navijaca i skromnih mogucnosti igraca Veleza. Sudci su samo dezurni krivci…

• Cista kradja i onog sudiju dozivotno suspendirati.Stalno jedan bolesnik komentira.Cuj livadici,da se ovo desilo na pecari itd.Kakva pecara manijace klub ti je na izdisaju kao i ti vec odavno.Velez je igracki jaci od Borca a ovu ligu treba uefa suspendirati jer je lakrdija i ovo nema u europi.

• Zbog ovih idiota sad ce velez nagrabusiti a sve ovo sto su uradili dobro zadnjih godinu dana ce ponistit i vjerojatno opet od iduce sezone zestoka borba za opstanak

• zatucani jazavče i bolesniče opsjednut samo sa širokim.Velež ima navijače sa karakterom.Potpuno ispravno sve ovo što su napravili.Ispravno je što su zapalili auto u kome je bila delegacija utakmice.Sve ovo treba prijaviti u uefu i da vide šta radi vice i kakav se nogomet igra u bih.Onakvo sudjenje još nisam vidio.Zato jazavčino zatucana i stalna na portalu idi seri sebi u pijat.Samo minjaš imena i pišeš zatucana gnjido.

• Ako vam je takva reakcija pokazatelj kakvog ste karaktera, a ti to odobrsvaš……pos…m ti se na karaktet.
        Fašisto.

• Ja ne znam kakvo je to ponašanje, pa ne mogu navijači sudit. Ako je bilo nepravilnosti, to se rješava kulturno. Neki to očito nisu naučili.

• Ko je sada rušitelj sustava. Države? Ko je sada fašista?
    Jeli ivo način riješavanja problema?
    Jel sila način?

• Tko je pratio i ako cemo objektivni biti, sudijina pristranost je jasno vidljiva bila tijekom citave utakmice. Jasno mi je sto su navijači izrevoltirano uletjeli na stadion. Ostavite se vjere i nacije, podijeljenosti i vidjet ćete da sam u pravu. UM 95