Povratak Vrsaljka uz pogodak, Grbić debitirao za Atletico

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su u 1. kolu Kupa Kralja na gostovanju kod trećeligaša Cardassara s 3-0, a po prvi puta je za Atletico branio hrvatski reprezentativni vratar Ivo Grbić, dok je gol zabio Šime Vrsaljko u svom prvom nastupu nakon čak devet mjeseci.

Ivo Grbić je upisao prvi nastup otkako je u Madrid došao iz Lokomotive kao prva pričuva Slovencu Janu Oblaku.

Protiv Cardassara nije primio pogodak, što je veliko ohrabrenje za budućnost 24-godišnjega Splićanina, koji tek treba ubilježiti i prvi nastup za “vatrene”.

Šime Vrsaljko se pobjednički vratio u postavu Atletica nakon čak devet mjeseci stanke zbog ozljede, postigavši gol za 3-0 u 83. minuti, samo sedam minuta nakon ulaska u igru.

Šime je zadnji puta igrao 11. ožujka u Ligi prvaka protiv Liverpoola, kada je ozlijedio koljeno.

Ovo mu je tek drugi gol za Atletico, prvi je postigao prije tri godine također u Kupu kralja.

Atléticov trener Diego Simeone rekao je kako je sretan zbog povratka hrvatskog desnog beka.

Imamo sreće što nam se vratio Vrsljako. Nakon samo nekoliko minuta provedenih na terenu odgovorio je jako dobro na ono što se tražilo u ovoj utakmici. To nam sada daje mogućnost na mjestu desnog beka, izjavio je Simeone.

Znali smo da će mu ovo biti prva utakmica, i to na umjetnoj travi koja ne omogućuje igračima da se osjećaju ugodno. Zbog toga smo mu odlučili dati manje minuta na takvom travnjaku. Bilo je bitno da osjeti igru, da se uključi, objasnio je Simeone zašto ga nije uveo od prve minute protiv osjetno slabijeg protivnika, prenosi Hina.

No na travnjaku se osjećao dobro i to nas čini jako zadovoljnima. Svi igrači su se jako razveselili kada je zabio gol. U nadolazećim utakmicama doprinijet će nam važnim stvarima a kako najtjecanje bude odmicalo njegova forma će rasti, dodao je.