Povijesni korak za Prvu HNL: Ivana Martinčić prva žena u ulozi glavnog suca

Ivana Martinčić, 36-godišnja hrvatska nogometna sutkinja, u petak, 10. rujna, ispisala je povijesni korak za HNL. Dijelila je pravdu na utakmici 8. kola Prve HNL između Gorice i Hrvatskog dragovoljca.

Tako je 2021. godina zauvijek ostala upisana u povijest hrvatskog klupskog nogometa. Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici Martinčić, inače iz Koprivnice, sudila je pred oko 400 gledatelja.

Hrvatski nogometni savez time je postao dio elite jer se još samo četiri europske države, Francuska, Češka, Wales i Ukrajina, mogu pohvaliti činjenicom da u prvom stupnju natjecanja sude žene. Ovo je zoran primjer pravca kojim ide hrvatski nogomet, u duhu zajedništva, jednakosti i napretka.

Ivana Martinčić od 2017. godine uspješno obavlja posao na drugoligaškoj razini, a od 2019. godine je međunarodna sutkinja elitne skupine te je, ujedno, kandidat za nastup na Svjetskom prvenstvu nogometaša 2023. godine koje će se održati u Australiji i Novom Zelandu.

Utakmica koju je Ivana sudila u petak, završila je neriješenim rezultatom 1:1. Gorica je povela 1:0 golom Hrvoja Babeca u 65. minuti, no Štrkalj je zabio za izjednačenje u 74. minuti.