Povijesna večer Stepha Curryja završila strašnom ozljedom Jokićeva najboljeg suigrača

Stephen Curry ispisao je još jedno veličanstveno poglavlje NBA povijesti, zabio je 53 koša u pobjedi Golden Statea nad Denverom 116:107, ali krasnu utakmicu u San Franciscu pokvarila je teška ozljeda zvijezde gostiju Jamala Murraya u posljednjim sekundama.

Curryju je trebalo 19 poena da prestigne legendarnog Wilta Chamberlaina i postane najbolji strijelac Warriorsa u povijesti, a to je uspio učiniti već u prvoj četvrtini.

Nakon tri četvrtine već je bio na 48, a u posljednjoj je ušao u igru tek kad su Nuggetsi smanjili zaostatak i zaprijetili komplikacijom utakmice.

Iz igre je Curry gađao 14/24, a pogodio je 10 od 18 trica i 15 od 16 slobodnih bacanja. Ovo mu je treća utakmica ove sezone u kojoj je prešao 50 koševa, nakon što je protiv Portlanda ostvario rekord karijere od 62, a Dallasu utrpao 57.

Ovo mu je ujedno bila i već 18. utakmica u karijeri u kojoj je postigao 10 trica, a drugi na toj listi je njegov ozlijeđeni suigrač Klay Thompson s pet takvih utakmica. Od tih 18 sedam ih je završio s 50 ili više koševa, a nitko osim Klaya i Jamesa Hardena nije to učinio ni dvaput.

Goste je predvodio Nikola Jokić s 27 koševa, 12 skokova i osam asistencija, ali Nuggetse od poraza puno više boli ozljeda lijevog koljena koju je doživio Jamal Murray u posljednjoj minuti.

Kanadski bek, koji se tek vratio nakon četiri propuštene utakmice zbog ozljede drugog koljena, stradao je pri odrazu kod ulaza pod koš, dugo je ležao i previjao se u bolovima. Odbio je sjesti u kolica, ali nije mogao sam napustiti teren.

Nakon utakmice je otišao na snimanje, rezultata još nema, no ako se uspostavi da je ozljeda teže prirode, kao što je na prvu izgledalo, Murrayevo odsustvo bit će ogroman udarac visokim ambicijama sastava iz Denvera.

U svlačionici su svi snuždeni, ne toliko zbog poraza koliko zbog Jamala, rekao je zabrinuti trener Nuggetsa Mike Malone, prenosi Index.

Denveru je večer ranije stala pobjednička serija od osam utakmica kojom je došao do četvrtog mjesta na Zapadu, ali drugi poraz u nizu i prvenstveno Murrayeva ozljeda zaustavili su pohod na vrh. Warriorsima je ovo bila druga pobjeda zaredom, kojom su se učvrstili na 10. mjestu konferencije, posljednjem koje vodi u play-in.