Potres u Las Vegasu prekinuo utakmice

Košarkaši Golden Statea pretrpjeli su poraz od Charlotte Hornetsa na početku Ljetnje lige u Las Vegasu 93:85, a većina utakmica je odgođena zbog potresa u “Sin Cityju”.

U ranijem dijelu programa hrvatska reprezentacija je bez svojih najvećih zvijezda upisala poraz u prvom nastupu u Las Vegasu. Bolji od momčadi Veljka Mršića bili su Detroit Pistonsi rezultatom 96:80.

Prvi pick New Orleansa s ovogodišnjeg drafta Zion Williamson odigrao je samo devet minuta u debitanstkom nastupu u dresu Pelicansa.

Njegova ekipa je igrala protiv New Yorka u skoro popunjenoj dvorani u Las Vegasu, a utakmica je iz sigurnosnih razloga prekinuta 07:53 minuta prije kraja zbog potresa pri vodstvu Pelicansa 80:74.

Kako prenose američki mediji snažan potres jačine 7.1 stupnjeva po Richterovoj ljestvici ponovno je pogodio Kaliforniju, a potres se osjetio i u susjednoj Nevadi.

Jug Kalifornije pogodio najjači potres u posljednjih 20 godina

Williamson je u prvoj četvrtini udario koljeno od koljeno s jednim košarkašem Knicksa i više se nije vraćao na teren.

Snažni košarkaš je do ozljede postigao 11 poena (4/9 iz igre, 0/2 za tri, 3/6 slobodna bacanja), uz tri skoka. U ekipi Pelicansa blistao je Frank Johnson sa 30 poena.

Prekinut je susret i San Antonijo Spursa protiv Orlanda na početku posljednje četvrtine, a hrvatski košarkaš Luka Šamanić postigao je u tom razdoblju četiri poena uz tri skoka i tri asistencije za 17 minuta, prenosi Sport klub.

Centar Žalgirisa i doskorašnji igrač Partizana Jock Landale bio je sjajan u porazu Bucksa od 76ersa 107:106. Australac je za Milwaukee postigao 25 poena, uz 10 skokova i dvije asistencije za 28 minuta.