Potop Dinama u Parizu

Ni u desetoj uzastopnoj utakmici u skupinama Lige prvaka u posljednje dvije sezone nogometaši Dinama nisu uspjeli izbjeći poraz. Nakon solidnog prvog poluvremena uslijedio je totalni potop u drugom, u kojem je glavnu ulogu imao briljantni Zlatan Ibrahimović…

Dinamo je u Pariz došao s namjerom da jednoznamenkasti broj nanizanih poraza u Ligi prvaka u posljednje dvije sezone ne postane dvoznamenkasti. Trener Ante Čačić pred Kelavu je postavio obrambeni zid od pet igrača, koji je trebao garantirati da će se IbrahimovićLavezzi iMenez lakše “pohvatati”.

Modri su solidno otvorili utakmicu, čak je i Pivarić prvi zaprijetio u 11. minuti. No, prvi korner na drugoj strani značio je i prvi pogodak u DInamovoj mreži.

Brzo su izveli udarac iz kuta igrači PSG-a, Ibrahimović je s desnog krila “potkopao” loptu prema prvoj vratnici gdje je Alex brže reagirao od Vide i poslao loptu “kroz” Kelavu u mrežu za vodstvo PSG-a. Domaćini su poveli praktično iz ničega.

Nakon toga Dinamo je nastavio kontrolirati posjed lopte, no u nekoliko je situacija nedostajao pravi zadnji pas koji bi stvorio veću opasnost pred domaćim vratima. PSG u prvom poluvremenu nije izgledao kao momčad koja igra u najvišoj brzini, a Kelava je još samo jednom bio ozbiljno ugrožen i to u 37. minuti kad je odlično reagirao na pokušaj glavom Thiaga Silve s nekoliko metara udaljenosti.

Iako su na poluvrijeme odnijeli minimalnu prednost, nogometaši PSG-a u svlačionicu su ispraćeni zvižducima. Tribinama se nije svidjela količina energije koju su pariški milijunaši unijeli u prvo poluvrijeme protiv Dinama.

I pomoglo je. U drugo poluvrijeme kao da su izašle posve druge momčadi, goropadniji i agresivniji PSG, plašljiviji i povučeniji Dinamo. Pritisak prema Kelavi počeo je od prve minute, Dinamovi igrači više nisu uspijevali kontrolirati ni loptu, a sve rjeđe i napade PSG-a.

Ibrahimović je u dviej situacije pokušavao sam, no nakon što nije prošlo posvetio se asistencijama. Tri je nanizao do kraja susreta i to sve jednu ljepšu i atraktivniju od druge. Najprije za Matuidija u 61., potom za Meneza u 65. i na koncu za Hoaraua u 80. minuti, kad ga u slanju idealne lopte nije omela ni činjenica da se u posljednjem trenutku prije dodavanja poskliznuo.

Bila je to prava simultanka – Zlatan protiv čitavog svijeta. Mogao se sjajni Šveđanin do kraja susreta i sam upisati među strijelce, čak i ubilježiti petu asistenciju da su njegovi suigrači bili koncentriraniji. Frcalo je oko Kelave do posljednjih trenutaka, no ostalo je ipak “samo” 4:0 za Parižane.

Nakon solidnog prvog poluvremena Dinamo je u drugom dijelu potpuno potonuo, bio je i poražen i ponižen, a muke po Zlatanu Ibrahimoviću prekinuo je tek posljednji sučev zvižduk. (HRsport.net)