Posušje primilo ”petardu” u Mostaru

Nogometaši Veleža pobijedili su Posušje 5:2 u susretu 27. kola Premijer lige BiH igranom u ponedjeljak na stadionu Rođeni u Mostaru.

Nemanja Anđušić je s dva pogotka u četiri minute donio vodstvo od 2:0 Mostarcima.

Prvo je pogodio u 23. minuti nakon nevjerojatne pogreške gostujućeg igrača koji nije dobro ispucao loptu. Salčin je uposlio Ćosića, a on asistirao Anđušiću koji je sa 16 metara pogodio mrežu Baćka.

Četiri minute kasnije Anđušić je udvostručio vodstvo nakon sjajne asistencije Radovića.

U 39. minuti Velež je već vodio 3:0. Radovac je sjajno utrčao u prostor, dobio loptu, ubacio gdje je sam kao duh bio Đani Salčin koji se namjestio i pogodio za veliko vodstvo.

U samoj završnici prvog poluvremena Anes Mašić je odlično proigrao Darija Pavkovića koji je smanjio rezultat na 3:1.

Pitanje pobjednika definitivno je zapečaćeno u 51. minuti. Josip Barišić je napravio veliku grešku, Salčin mu je oduzeo loptu i uposlio Alena Dejanovića koji postiže pogodak za 4:1.

”Petarda” je pukla u 79. minuti kada je Ćosić proigrao Dženana Zajmovića koji lobuje Baćka i pogađa za visokih 5:1.

Posušani su ublažili poraz (5:2) u 89. minuti kada je strijelac bio Barišić na ubačaj Serdarušića.

U 28. kolu Velež ide u goste Leotaru dok Posušje gostuje u Bijeljini kod Radnika u jednom od izravnih okršaja u borbi za ostanak.