Posušje pregazilo Borac u posljednjem kolu Premijer lige

Nogometaši Posušja u posljednjem 33. kolu Premijer lige BiH s visokih 3:0 svladali su momčad Borca i tako se na sjajan način oprostili od svojih navijača.

Posušje se od početka nametnulo kao motiviranija i bolja momčad na terenu.

Stvorili su domaći nekoliko izglednih prigoda preko Pavkovića, Vukoje i Serdarušića, ali Ćetković je spasio Banjalučane.

Onda u 30. minuti dogodio se i ključni trenutak susreta. Gostujući igrač Marko Brkić je izgubio loptu nakon dribilnga pa u nastavku akcije igrao rukom, nakon čega je sudac Šehović njemu pokazao izravan crveni karton, a za Posušje dosudio kazneni udarac.

Siguran izvođač udarca s 11 metara bio je Josip Serdarušić koji je pogodio za 1:0.

U 43. minuti Posušje povisuje vodstvo. Lučić je nakon jednog prekida vratio loptu glavom u šesnaesterac gdje se najbolje snašao Dario Pavković i pogodio mrežu Ćetkovića. S 2:0 na semaforu otišlo se i na odmor.

U nastavku utakmice Posušje je potpuno kontroliralo situaciju na terenu. Stvorili su još izglednih situacija pred gostujućim golom, a Pavković je u 53. minuti pogodio vratnicu.

A samo šest minuta kasnije pao je i treći gol u mreži Banjalučana. Ovaj put strijelac je bio Dario Krišto koji se odlično snašao u gužvi i pogodio za visokih 3:0. Gosti su bili u nastavku utakmice potpuno nemoćni i rezultat se više nije mijenjao.

POSUŠJE: Horkaš, Krišto, Horić,  Lučić, Landeka, Ilinković,  Serdarušić, Leko, Vukoja Bešlić, Pavković

BORAC: Ćetković, Cucin, Brkić, Bošnjak, Begić, Jović, Vojnović, Subić, Reljić, Rendić, Moraitis

U preostala dva susreta koji su danas počeli u 17 sati, Sloboda i Željezničar u Tuzli su odigrali 1:1, a Leotar i Tuzla City su u Trebinju odigrali bez pogodaka.

Ranije je Velež dobio Sarajevo s 3:0, a Zrinjski Rudara u Prijedoru s 0:2. Sezonu će pred praznom Pecarom zaključiti Široki Brijeg i Radnik susretom koji počinje u 19 sati.