Poskoci nastupili u Sloveniji za Taekwondo savez Herceg Bosne

Članovi taekwondo kluba “Poskok” iz Posušja nastupili su protekli vikend na međunarodnom bodovnom turniru G klase u Sloveniji.

Turnir se održao u Ljubljani, a posuški borci nastupli su u sastavu taekwondo saveza Herceg Bosne, za koju je nastupilo osam natjecatelja.

Iz posuškog kluba nastupila su četiri natjecatelja u uzrastu kadeta, juniora i seniora.

U subotu, 24. veljače nastupile su kadetkinje Marta Grubišić i Anamarija Miličević koje su izgubile prve borbe, junior David Milićević je nakon pobjede 2:0 u pretkolu nad predstavnikom Hrvatske izgubio u četvrtfinalu od predstavnika iz Grčke rezultatom 1:2 u rundama. Grk je kao prvi nositelj ušao u finalnu borbu do koje je jedinu rundu izgubio upravo od Davida.

U nedjelju, 25. veljače nastupio je senior Ilija Jukić koji je u pretkolu porazio predstavnika Njemačke rezultatom 2:0 da bi ga u borbi za medalju zaustavio predstavnik iz Hrvatske diskvalifikacijom zbog kaznenih bodova.

Taekwondo Savez Herceg Bosne je osvojio na ovom turniru dvije brončane medalje koje su osvojili juniori Marija Orlović i Nino Šeremet.

Natjecateljski tim Saveza Herceg Bosne na ovom turniru pratili su treneri August Orlović i Petar Boban.

Ovo je prvi u nizu visokorangiranih turnira koji nas očekuju u nastavku sezone. Na njima ćemo nastupati sa svojim najboljim natjecateljima koji se bore za svoje mjesto u taekwondo reprezentaciji BiH, koja će nastupati na europskim i svjetskim prvenstvima u 2024. godini.

Što se tiče natjecatelja iz Posušja koji su nastuplili na ovom natjecanju, nadali smo se i boljim plasmanima, ali ždrijeb nas nije mazio tako da smo borbe za medalje gubili od najboljih u kategoriji. Ove pobjede su jako važne za sljedeće nastupe, a već sljedeći vikend očekuje nas nastup u Splitu, a vikend iza toga u Albaniji, kazao je trener Boban.