Portugal remijem na San Siru osigurao prvo mjesto, navijači zviždali Bonucciju

Italija je u subotu remijem na San Siru protiv Portugala u pretposljednjem kolu grupne faze Lige nacija (0:0) postavila novi negativni rekord jer u posljednjih šest domaćih utakmica nije uspjela pobijediti.

Bez domaće pobjede već je godinu dana. Pobjednički post, ali i serija nepobjedivosti, započeo je remijem protiv Makedonije (1:1). Nastavio se redom protiv Švedske (0:0) i Nizozemske (1:1), Poljske (1:1) i Ukrajine (1:1) te na koncu protiv Portugala (0:0).

Uz negativni rekord, Italija je i teoretski protiv Portugala potvrdila drugo mjesto u grupi C prve divizije. S dva remija (Poljska, Portugal) i s po jednom pobjedom (Poljska) i jednim porazom (Portugal), uz gol-razliku 2:2, prepustila je Portugalu plasman u završnicu Lige nacija.

Željeli smo se predstavili na visokoj razini. Uspjeli smo u prvom poluvremenu što se i manifestiralo kroz dvije, tri šanse koje su nam mogle omogućiti pobjedu. Međutim, Portugal se u drugom poluvremenu taktički zarotirao i uspio nas je blokirati. Morali smo biti odlučniji, barem prema pitanju napada, izjavio je Leonardo Bonucci nakon utakmice za talijanske medije.

Talijanski stoper bio je prije, tijekom i nakon utakmice izložen salvi zvižduka. San Siro zviždao mu je jer je ljetos nakon tek jedne sezone napustio Milan i vratio se u Juventus. Pita li se Milanove navijače, dovoljan povod za vrijeđanje i zviždanje.

Uvijek postoje idioti. Imam povjerenje izbornika i suigrača, što je zapravo najvažnije, poručio je Bonucci.