Poraz Željezničara u Švedskoj za oproštaj od Europe

Porazom 2:0 na gostovanju kod AIK-a nogometaši Željezničara oprostili su se od Europe. Potajno su se u redovima “Plavih” s Grbavice nakon sarajevskih 0:0 nadali da mogu u uzvratu iznenaditi Šveđane, međutim to se ipak nije dogodilo.

U prvih 45 minuta nije bilo nekih pretjerano velikih prilika izuzev one u 29. minuti kada je Markkanen imao veliku šansu za AIK, ali je slabo šutirao.

Domaćin je odlično ušao u nastavak utakmice i već u 48. minuti poveo zgoditkom Johansson nakon čega su se tek i razigrali. Veliku šansu je u 52. minuti imao Olsson, ali je Kjosevski izvrsno obranio da bi minutu nakon toga Stevanović spasio izbacivanjem lopte s gol crte.

Željezničar je dvije najveće šanse imao preko Steve Nikolića, no u 72. minuti vratar domaćih zaustavlja njegov šut, a u 76. minuti Šveđani poput Stevanovića izbacuju loptu ispred svog gola i spriječavaju izjednačenje.

U samoj završnici dvoboja golom Goitoma AIK je povećao na 2:0 i tako potvrdio svoju prolaz u 3. pretkolo Europske lige gdje ga čeka portugalska Braga.