Hajduk i u uzvratu dobio Levskog i prošao dalje

Nogometaši Hajduka svladali su Levski iz Sofije i u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Europske lige i na taj način se plasirali u sljedeću rundu natjecanja gdje ih čeka Brondby iz Danske.

Splićani su nakon minimalne pobjede od 1:0 u Dugopolju slavili i u gostima sa 2:1, iako su Bugari prvi poveli u 69. minuti kada je Miloš Cvetković s desne strane lijepo ubacio za Sergiu Busa, a napadač domaćih glavom matirao nemoćnog Dantea Stipicu.

Gol se inače dogodio iz prve prave prilike za domaćine, dok su ih Splićani već do tada propustili 6-7 i kako to u nogometu nerijetko biva na kraju su kažnjeni.

Ipak, desetak minuta prije kraja joker s klupe Franck Ohandza pogađa uz pomoć bloka domaćih braniča, a pet minuta prije kraja Ante Erceg zabija prekrasan gol za pobjedu i ovjeru Hajdukovog prolaska dalje.