Poraz za Barakude nakon drame peteraca protiv Crne gore, opasno visi plasman na Olimpijadu

Hrvatska vaterpolo reprezentacije mogla je pobjedom protiv Crne Gore već večeras osigurati nastup na Igrama u Tokiju, ali je izgubila nakon izvođenja peteraca rezultatom 14:12 i dovela se u situaciju da sutra mora pobijediti u susretu za treće mjesto na turniru.

U vrlo izjednačenoj utakmici, Hrvatska je krajem treće četvrtine stigla do minimalne prednosti uoči zadnje dionice igre. Luka Bukić je pogodio za vodstvo 10:9 dvije i pol minute prije kraja, ali Perković izjednačava na 10:10 24 sekunde prije sirene, pa je pobjednika odlučivalo raspucavanje peteraca.

U ruletu peteraca Fatović je pogodio vratnicu, a crnogorski vratar Lazović je obranio šut Bukića.

Bukić i Bušlje su s tri gola predvodili Hrvatsku, a Popadić i Ivović su zabili po dva gola kod Crnogoraca.

U drugom polufinalu večeras igraju Rusija i Grčka.

Nakon regularnog dijela bilo je 10:10. Golman Crne Gore Lazović obranio je udarce Fatoviću i Bukiću. Ukropina je promašio kod Crne Gore, prenosi Index.hr.

Crna Gora se ovom pobjedom plasirala na Igre, a Hrvatska će za potvrdu plasmana morati pričekati. Hrvatska će za treće mjesto igrati protiv poraženog iz drugog polufinala između Rusije i Grčke. Taj se susret igra u nedjelju.