Poraz Sloge protiv lidera, pobjeda Bigesta u Konjicu

Jučer je u derbiju kola Druge lige FBIH Jug ljubuška Sloga na Babovcu dočekala NK Troglav iz Livna. Prvo poluvrijeme se igralo između dva šesnaesterca, gdje vrijedi izdvojiti par solidnih prilika domaćih nogometaša. Gosti su se razbudili tek u nastavku kada su kod Sloge nakon ozljeda igru napustili Abdulai i Šimić.

Desetkovani izostancima domaćini su pružali dobar otpor jer je tek u 60. minuti zabilježen prvi udarac Troglava u okvir Sloge.
Ipak u 74. minuti nakon prekida sa desne strane na ubačenu loptu najbolje se snašao Nikola Kaić koji je glavom zatresao mrežu domaćih za 0:1. Do kraja se nastavilo sa otvorenom igru sa obe strane ali golova više nije bilo.

Sa ovom pobjedom Troglav je “pobjegao” 5 bodova ispred drugoplasiranih Brotnja i Tomislava.

Bigeste je u drugom susretu iznenadilo Igmana u Konjicu sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Ilija Mišetić. Time su im uzvratili za poraz na Babovcu kada je Igman slavio sa 3:0 prošle godine.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti iznenađujuću pobjedu Kamešnice protiv Brotnja i gostujuće bodove Turbine kod Sloge Uskoplje.

U sljedećem kolu Sloga LJ ide u goste fenjerašu Klisu, a Bigeste na Babovcu dočekuje Slogu Uskoplje.