Poraz Širokog na otvaranju ABA 2 lige

Košarkaši Širokog poraženi su u prvoj utakmici turnira ABA 2 lige u Zlatiboru od banjalučkog Borca rezultatom 69:94.

Borac je bolje otvorio utakmicu, kontrolirao veći dio prve četvrtine, ali Široki serijom 7:0 u posljednjoj minuti dobiva prvu dionicu 22:21.

Prvi dio druge četvrtine protekao je u izjednačenoj borbi, ali Borac u posljednje četiri minute radi seriju 5:16 i na predah se odlazi s rezultatom 34:47.

Gdje su stali u prvom, Banjalučani su nastavili i u drugom poluvremenu. Vrlo brzo odlaze na 20 razlike prednosti, a Široki ih nije uspijevao ozbiljnije ugroziti.

U posljednju četvrtinu ušli su s +21 i tu prednost održavaju do kraja te zasluženo dolaze do pobjede – 69:94.

Borac su do pobjede predvodili Diante Baldwin s 18 i Srđan Gavrić s 15 poena, dok su najefikasniji u redovima Širokog bili Ive Ivanov s 15 i Luka Božić s 13 poena.

Drugu utakmicu Široki igra u srijedu u 21 sat protiv domaćina turnira Zlatibora.

Trener Borca: Postoji visoka razina gospodstva između nas i Širokog