Poraz Plemića u Bijeljini, remi Veleža i Želje u Mostaru

HŠK Zrinjski Mostar izgubio je na gostovanju kod FK Radnik Bijeljina rezultatom 1:0 u 8. kolu Premijer lige BiH. Jedini pogodak na susretu postigao je Peco.

Plemići su dobru priliku imali već u osmoj minuti susreta kada je Čurjurić zaprijetio, ali Bilobrk je bio na mjestu. Domaćini su sjajnu priliku propustili u 14. minuti kada se Peco sjajno izborio za poziciju, ali loptu šalje pored gola.

Do promjene rezultata došlo je nakon što je u drugo poluvrijeme ekipa Radnika ušla puno bolje i nakon jedne odbijene lopte Peco je u 62. minuti zabio odličan pogodak i tako donio pobjedu svojoj momčadi.

Zrinjski je ubrzo imao priliku za poravnanje, ali Govedarica nije bio precizan.

FK Radnik Bijeljina: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Popara, Peco, Popara, Peco, Maksimović, Karić, Đurić, Šubert.

HŠK Zrinjski Mostar: Brkić, Gojković, Čurjurić, Čirjak, Kunić, Šovšić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić.

Nogometaši Veleža i Željezničara remizirali su u 8. kolu Premijer lige BiH igranom u Mostaru. Rezultat je bio 1:1.

Velež je do vodstva došao u 25. minuti kada je Brazilac Brandao na asistenciju Ćosića domaće doveo u vodstvo od 1:0. Željezničar je izjednačio u 59. minuti preko Petra Boje.

FK Velež Mostar: Bobić, Manev, Zvonić, Zeljković, Ćosić (72. Ćivić), Behram (80. Berisha), Fajić, Brandao, Hasanović, Vehabović (84. Kuduzović), Urdinov.

Fk Željezničar: Erić, Stanić, Pavić, Osmanković, Sipović, Bojo (89. Zajmović), Sadiković (46. Ramović), Alispahić, Veselinović (46. Štilić), E. Zec, Krpić.

U trećem susretu koji je odigran u subotu po danu Čelik je na svojem terenu svladao Mladost rezultatom 1:0. Pogodak je postigao u 60. minuti Haris Dilaver.