Poluvrijeme za deset! Kakav šou Dudua i Luke

Maksimirska publika nakon prvog poluvremena pokazala je palac dolje Bilić Boysima, a na kraju utakmica ispratila ih je ovacijama.

Kakvih razočaravajućih prvih 45 minuta i kakva rapsodija i preokret u drugom poluvremenu, šou Modrića i Eduarda za pamćenje i novi nokaut Izraelaca!

Ognjen Vukojević sve je zakuhao u 44. minuti, pogrešno predana lopta u sredini terena, munjevita kontra Izraelaca, dodavač Benayoun izgurao je neopreznoga Šimunića, Tomer Hemed pobjegao Lovrenu i pokraj Pletikose zabio za 0:1. Baš kada se to najmanje očekivalo, kada se činilo da su Izraelci na aparatima, da ne mogu izdržati silovit pritisak Hrvata.

Šok u 5. minuti

Međutim, koliko god siline i želje bilo, Hrvati su ostali nedorečeni u gradnji igre i u razbijanju vrlo pokretljive suparničke obrane. Nikica Jelavić stalno je imao dvojicu braniča na leđima, Mandžukić je bio neraspoložen, kao i Luka Modrić, a jedini konkretan bio je Niko Kranjčar. On je bio autor jedinoga ozbiljnoga pokušaja kockastih u prvom dijelu, u 26. minuti, kada je s 20 metara pucao pokraj vratnice.

Inače, stvari su krenule loše već od početka utakmice. Maksimir se zaledio u 5. minuti kada je Kayal pucao sa 25 metara, a lopta se odbila od Benayouna u mrežu. Međutim, kapetan Izraela bio je u zaleđu i pogodak je opravdano poništen.

Odmah potom solidna situacija za Lovrena, koji glavom puca pokraj gola, a u 12. minuti čista šansa za Izraelce: Zahavi je sam pred Pletikosom, ali puca vrlo loše, ravno u vratara. Izraelci su, kao i puno puta dosada, tvrd orah i uopće ne izgledaju kao momčad koja je izgubila sve izglede za plasman na EP.

Ali, kakav je to bio raketni start Hrvatske u nastavku: Luka Modrić odlučio se u 47. minuti na udarac sa 25 metara i neobranjivo pogodio u rašlje! Golčina kakva se ne pamti i strašan impuls za vatrene!

Izraelci su počeli paničariti i gubiti glavu, pa je Tal Ben Haim u 52. minuti brutalno pokosio Eduarda i dobio crveni karton. A tri minute kasnije Eduardo, na izvrsno dodavanje Modrića, hladnokrvno pogađa za 2:1. U samo deset minuta u silovitim naletima razbijen je izraelski bunker…

Kapetan preoštar

Tu nije bio kraj: Dudu odmah nastavlja svoj šou i u 57. minuti velemajstorski pogađa za 3:1. Time postaje prvi reprezentativac nakon Davora Šukera koji je postigao više od 20 pogodaka za Hrvatsku. Dudu je sada na 21!

Na žalost, Darijo Srna pretjerao je u žustrini i dobio žuti karton, eliminacijski, te neće predvoditi vatrene u Ateni protiv Grka, u odlučujućoj utakmici za prvo mjesto. No, nije ga bilo ni u Tel Avivu pa smo slavili…