Poljski golgeter Piatek donio pobjedu AC Milanu

Poljski golgeter Krzysztof Piatek (23) ponovno je najzaslužniji za trijumf Rossonera, koji su u subotu slavili s 3:1 u gostima kod Atalante.

Domaćini su poveli golom Freulera u 33. minuti, ali Milan je uspio preokrenuti rezultat. Dva pogotka zabio je Krzysztof Piatek, kojeg je AC Milan doveo u zimskom prijelaznom roku iz Genoe.

Piatek je pogodio u 45. i 61. minuti, a jedan je dodao Hakan Calhanoglu (55).

Hrvatski veznjak Mario Pašalić ostao je na klupi za pričuve Atalante.

Piatek je drugi na listi strijelaca sa 17 pogodaka, a ispred njega je samo Cristiano Ronaldo s 19 golova.

Cagliari je u 24. kolu talijanskog prvenstva na domaćem terenu svladao Parmu s 2:1, a dvostruki strijelac bio je Leonardo Pavoletti. Gosti su poveli u 40. minuti pogotkom Juraja Kucke, a u drugom poluvremenu Leonardo Pavoletti je golovima u 66. i 85. minuti donio preokret i pobjedu Cagliariju.

Darijo Srna ostao je na klupi za pričuve Cagliarija, dok je Filip Bradarić ušao u igru tek u sudačkoj nadoknadi (90+2).