Poker vodećih remizirao na otvaranju Druge lige FBiH – Jug

Ovoga vikenda nastavljeno je natjecanje u Drugoj ligi FBiH – Skupine Jug, a zanimljivo četiri vodeće momčadi su remizirale.

Vodeći sastav Posušja gostovao je na Elić Luci u Grudama i gubio 2:0 nakon prvog poluvremena (strijelci za domaće Ivanković i Bilić), međutim momci Lea Sliškovića ipak su uz veliku podršku svojih navijača izvukli bod. Ćorluka je u 72. minuti postigao autogol, a gol za konačnih 2:2 u 86. minuti postigao je Mile Galić.

Drugoplasirana momčad Tomislava gostovala je u Stocu i sa istoimenim domaćinom odigrala 3:3. Za domaćine su pogađali Perić, Stanojević i Buzaljko, dok je dvostruki strijelac za goste bio Šteko, a jedan zgoditak je postigao i Bagarić.

Trećeplasirani Klis je također gostovao i osvojio bod na livanjskoj Zgoni odigravši 1:1 s Troglavom. Bodulušić je pogodio za domaće, a Bajrić za momčad Klisa.

Istim rezultatom je završen dvoboj četvrtoplasirane Sloge iz Uskoplja i Turbine iz Jablanice (Grubeša/Šetka), dok je Branitelj s minimalnih 1:0 zgoditkom Marića svladao Ramu.

Neumljani su znatno jači ušli u nastavak sezone sa čak sedam novih igrača, pa ne treba čuditi što su sa čak 6:1 porazili posljednjeplasiranu Slogu iz Ljubuškoga. Jedan od tih novih igrača je i Ermin Krvavac koji je u tri navrata tresao suparničku mrežu, Lovrić je pridodao dva, a Leženić jedan pogodak, dok je taj jedini gol za Ljubušake postigao Biško.

Momčad Cima ostvarila je jedinu gostujuću pobjedu porazivši na čitlučkim Barama domaće Brotnjo sa 2:1 golovima Marina Džidića i Kolobare. Pogodak za Čitlučane postigao je Ilić.

Rezultati 16. kola:

Grude – Posušje 2:2, Sloga (U) – Turbina 1:1, Troglav 1918 – Klis 1:1, Branitelj – Rama 1:0, Brotnjo – Cim 1:2, Stolac – Tomislav 3:3, Neum – Sloga (Lj) 6:1. Slobodna je bila Kamešnica.