Pogledajte tko je dobio mandate u Hrvatskom saboru

Predsjednik Državnog izbornog povjerenstva (DIP) Đuro Sessa objavio je u ponedjeljak liste i kandidate koji su u nedjelju izabrani u Hrvatski sabor.

HDZ je uvjerljivi pobjednik izbora, osvojio je 66 mandata, Restart koalicija 41, Domovinski pokret Miroslava Škore 16, MOST osam, koalicija Možemo! sedam, koalicija SSIP, Fokus, Pametno tri mjesta, po jedno HNS i Čačićevi Reformisti.

Plenković: Imamo zagarantiranih 76 potpisa

U 1. izbornoj jedinici izabrani su HDZ-ovi Andrej Plenković, Željko Reiner, Nina Obuljen Korižinek, Zvonko Milas i Darko Klasić; Restartovi Davor Bernardić, Anka Mrak Taritaši Nikša Vukas; Tomislav Tomašević, Sandra Benčić i Damir Bakić iz Možemo; Zlatko Hasanbegović iz DP Miroslava Škore, Marija Selak Raspudić iz MOST-a i Dalija Orešković (SSIP).

U 2. izbornoj jedinici mandate su dobili HDZ-ovi Gordan Jandroković, Dario Hrebak (HSLS), Miroslav Tuđman, Ante Deur, Goran Grlić Radman i Miro Totgergeli, Restartovi Ranko Ostojić, Mišel Jakšić, Damir Bajs i Vesna Nađ, iz Škorina DP Miroslav Škoro i Milan Vrkljan, MOST-ov Nino Raspudić te Vili Matula iz Možemo!

Škoro otkrio tko je pokušao trgovati s njegovim ljudima

U 3. izbornoj jedinici izabrani su Restartovi Matija Posavec, Siniša Hajdaš Dončić, Željko Kolar, Barbara Antolić Vupora, Stjepan Kovač i Andreja Marić, HDZ-ovi Žarko Tušek, Darko Horvat, Siniša Jenkač, Anđelko Stričak i Damir Habjan, iz Škorina DP Davor Dretar, HNS-ov Predrag Štromar te Reformist Radimir Čačić.

U 4. izbornoj jedinici izabrani su HDZ-ovi Ivan Anušić, Josip Đakić, Ivan Radić, Nataša Tramišak, Marko Pavić, Vesna Bedeković, Josip Škorić i Hrvoje Šimić, Restartovi Sabina Glasovac, Domagoj Hajduković i Romana Nikolić te Vesna Vučemilović, Krešimir Bubalo i Mario Radić iz DP.

U 5. izbornoj jedinici izabrani su HDZ-ovi Zdravko Marić, Mario Banožić, Josip Aladrović, Pero Ćosić, Marijana Balić, Mladen Karlović, Darko Puljašić i Danijel Marušić, iz Škorina DP Ivan Penava, Marijan Pavliček i Ružica Vukovac, iz Restarta Predrag Matić, Vinko Grgić i Marina Opačak Bilić.

Glasnoviću nedostajalo 10 glasova da uđe u Sabor

U 6. izbornoj jedinici mandati su pripali HDZ-ovim Davoru Božinoviću, Marijani Petir, Krunoslavu Katičiću, Draženu Barišiću, Ivanu Celjaku i Draženu Bošnjakoviću, Restartovim Davorku Vidoviću, Borisu Lalovcu, Ivani Posavec Krivec i Željku Lenartu, iz DP Željku Sačiću i Stephenu Nikoli Bartulici, iz koalicije Možemo! Bojanu Glavaševiću te iz MOST-a Nikoli Grmoji.

U 7. izbornoj jedinici izabrani su Tomo Medved, Tomislav Ćorić, Nada Murganić, Davor Ivo Stier, Tomislav Klarić i Josip Salapić s HDZ-ove liste, Zlatko Komadina, Krešo Beljak, Sanja Udović i Zvane Brumnić sa Restartove, Rada Borić s liste Možemo!, Ante Prkačin s liste DP, Zvonimir Troskot s MOST-ove te Dario Zurovec (SSIP).

Za 8. izbornu jedinicu rezultati nisu objavljeni jer će se na jednom biračkom mjestu, u Raši, izbori ponoviti u nedjelju.

Barbarić: Podržavat ću razvojne projekte i bit ću vaš glas u Zagrebu

U 9. izbornoj jedinici mandate su osvojili HDZ-ovi Božidar Kalmeta, Ivan Malenica, Grozdana Perić, Ante Sanader, Marijan Kustić, Rade Šimičević, Nediljko Dujić i Luka Brčić, Restartovi Franko Vidović, Renata Sabljar-Dračevac i Matko Kuzmanić, iz DP Karolina Vidović-Krišto i Hrvoje Zekanović te Miro Bulj iz MOST-a.

U 10. izbornoj jedinici izabrani su Vili Beroš, Branko Bačić, Blaženko Boban, Andro Krstulović Opara, Mato Franković, Ante Mihanović i Goran Dodig s liste HDZ-a, Arsen Bauk, Katica Glamuzina i Branko Grčič s liste Restarta, Božo Petrov i Ante Kujundžić iz MOST-a, Ruža Tomašić iz Škorina DP te Marijana Puljak (Pametno).

U 11. izbornoj jedinici, gdje glasuje BiH i dijaspora to jest birači s prebivalištem u inozemstvu, sva tri mandata dobio je HDZ, a izabrani su Nevenko Barbarić, Radoje Vidović i Zdravka Bušić.

HDZ-u sva tri mandata iz 11. izborne jedinice

U 12., manjinskoj jedinici, za zastupnike srpske manjine izabrani su Milorad Pupovac, Dragana Jeckov i Boris Milošević (SDSS), za zastupnika mađarske Robert Jankovics, talijanske Furio Radin, češke i slovačke Vladimir Bilek, za zastupnicu pet manjina (albanske, bošnjačke, crnogorske, slovenske, makedonske) Ermina Lekaj Prljaskaj, a za zastupnika 12 manjina Veljko Kajtazi.

Na izborima za 10. saborski saziv glasovalo je milijun i 736 tisuća birača to jest 46,9 posto.

Tko su najveći gubitnici izbora? Neki su doživjeli potpuni debakl

(Hina | Foto: Dnevnik.hr)


6 komentara

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.