Pogledajte što Kovačić radi u “novom” Chelseaju!

Nogometaši Chelseaja uspjeli su zadržati maksimalan učinak nakon trećeg kola Premier lige nakon što su u nedjelju u gostima svladali Newcastle s 2-1, a junak susreta bio je lijevi bek Marcos Alonso. Chelsea ima devet bodova, kao i vodeći Liverpool te trećeplasirani Watford.

Alonso je izborio penal iz kojeg je Eden Hazard u 76. minuti zabio za vodstvo Chelseaja. Newcastle je uspio poravnati golom Joselua u 83. minuti. No, Chelsea ipak dolazi do pobjede u 87. minuti, kada je udarac Marcosa Alonsa u svoju mrežu skrenuo DeAndre Yedlin.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić, koji je došao na jednogodišnju posudbu iz Real Madrida, bio je u početnoj postavi Chelseaja i igrao je do 79. minute, a pružio je vrlo impresivnu partiju.

Statistika Chelseaja otkako ih je preuzeo i preustrojio Maurizio Sarri, zaista je nevjerojatna. Chelsea je u nedjelju postavio klupski rekord po broju dodavanja u jednoj utakmici domaćeg prvenstva. Momčad je završila utakmikcu s čak 81 posto posjeda lopte i 15 udaraca prema vratima, uz nevjerojatnih 913 dodavanja, od kojih je 838 bilo uspješnik. Newcastle je ostao na 200 dodavanja i 182 uspješna. Rekord Premiershipa drži Guardiolin City s 1015 dodavanja.

Kovačić je u tom ‘novom’ Chelseaju vrlo važna karika, uz Jorginha, kojeg je Sarri doveo sa sobom iz Napolija. Sada vidimo i zašto ih je doveo. Jorginho je imao 173 dodavanja i od toga 158 točnih, a jedno ga je dodavanje djelilo od rekorda koji je postavio Gundogan u ožujku, prenosi Dnevno.hr.

Mateo Kovačić imao je čak 92.3 posto točnih dodavanja, imao je 96 uspješnih od 104. No, kreirao je tri prilike, što je najviše među svim svojim suigračima. Imao bi možda i više da je ostao do kraja na terenu, ali tražio je izmjenu.

Mislio sam Hazardu dati 70 ili 75 minuta, ali odmah nakon našeg prvog gola Mateo Kovačić me pitao da ga zamijenim pa nisam mogao i Edena izvaditi, pojasnio je Sarri.

Evidentno je kako Kovačić i Hazard još uvijek u nogama nemaju 90 minuta. Međutim, jako sam sretan zbog njih dvojice jer su zajedno odličan tandem na lijevoj strani. Hazard nam je uvijek od velike pomoći, a Kovačić se može još i poboljšati, što nas dodatno raduje, ikazao je trener Maurizio Sarri.

Engleski mediji slažu se s njime i naglašavaju kako je Hazard dobio sjajnog partnera u Kovačiću.

Kovačić je utakmicu počeo zajedno s Jorginhom i N’Golom Kanteom u vezi, a igrao je na istoj strani gdje je i Hazard. Mnogo puta je idealno poslužio kao igrač koji vuče loptu iz obrane u napad do Hazarda i obojica su stvarala velike probleme Newcastleu na toj strani. Može se reći da je Hazard dobio idealnog partnera u Kovačiću, piše News The Essential Daily Briefing.