Pogledajte snimak utakmice iz Livna nakon koje se momčad Posušja nalazi na vrhu Druge lige – Jug

Pobjedom na gostovanju kod Troglava 1918 nogometaši Posušja preuzeli su vrh prvenstvenog poretka na drugoligaškom jugu, no koliko su oni zaslužni za “skidanje” Klisa s čelne pozicije još veće zasluge možda imaju momci iz Rame koji su sjajnim pogotkom Hrvoja Šimunovića u 37. minuti slavili protiv Klisa 1:0 na igralištu “Seid Padalović” pred kojih 300 okupljenih gledatelja u Buturović Polju.

Gol za slavlje Posušja na livanjskoj Zgoni zabio je Dominik Begić u 80. minuti nakon Mandurićevog proigravanja, a svega kojih desetak minuta nakon ulaska u igru. Utakmicu iz Livna možete pogledati u snimci na našem portalu:

Momčad Tomislava s visokih 5:0 je svladala Slogu iz Ljubuškog i to je najbolja najava njihovog međusobnog sraza s Posušjem u narednom kolu na Mokrom Docu. Dvostruki strijelci za Tomislav bili su Marko Šteko i Zvonimir Tirić, a jedan gol je dodao i Ivan Kukavica pogodivši mrežu suparničkog vratara iz kaznenog udarca.

Sve pohvale zaslužuje i momčad Cima koja je kao gost dobila gradski mostarski derbi protiv Branitelja s 2:0 i bodovno je na vrhu poravnata sa sastavom Posušja. Uspješan gost proteklog vikenda bila je i Turbina pobijedivši na Elić Luci domaće Gruđane s minimalnih 1:0, dok je Neum na domaćem terenu deklasirao Kamešnicu sa čak 7:1. Do prvih bodova stiglo je i Brotnjo pobjedom 3:0 protiv Sloge iz Uskoplja.

Rezultati 4. Kola:

Tomislav – Sloga (Lj) 5:0, Brotnjo – Sloga (U) 3:0, Grude – Turbina 0:1, Neum – Kamešnica 7:1, Troglav1918 – Posušje 0:1, Klis – Rama 0:1, Branitelj – Cim 0:2. Slobodan je bio Stolac.