Pogledajte najnovije majstorije Lionela Messija

Argentinski nogometaš Lionel Messi (36) na otvaranju sezone MLS-a sjajnom partijom vodio je Inter Miami da pobjede rezultatom 2:0 nad Real Salt Lakeom.

Već u šestoj minuti utakmice, Messi je izazvao oduševljenje gledatelja izvanrednim potezom – rješivši se dvojice protivnika guranjem lopte kroz noge, da bi potom u novoj akciji namjestio prvi gol sezone u MLS-u.

No, prava senzacija dogodila se pred kraj prvog poluvremena, kada je Messi izveo majstorski potez.

Krenuvši s desne strane, briljirao je u prolasku kroz protivničku obranu i započeo odlučujući prodor prema sredini igrališta. Međutim, na ivici šesnaesterca naišao je na protivničkog igrača koji se ozlijeđen previjao na travi, a onda je uslijedila Messijeva magija.

Ozlijeđenog protivnika je prošao tako što ga je prebacio potkopanom loptom, potom se riješio još jednog rivala, da bi mu zatim treći ušao u šut.

Posljednji veliki potez Messi je izveo na kraju susreta kada je u dugom trku donio loptu u opasnu zonu odbijajući nalete protivnike te onda dodao Suarezu koji je potom asistirao za gol.