Pobjeda Rumunja u Zenici: Nakon “Zmajeva” izgubili i “Zmajići”

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je drugi poraz u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo.

Bolji od mladog bh. tima bili su vršnjaci iz Rumunjske, koji su u Trrening-centru NSBiH u Zenici nakon preokreta slavili s 3:1.

BiH je na otvaranju bila bolji protivnik. U četvrtoj minuti Gojak je okušao sreću iz slobodnjaka, no udarac je otišao malo pored gola.

“Zmajići” su stili do vodstva u 24. minuti zahvaljujući autogolu Nedelcua. Nakon toga kao da je drugi tim izašao na teren.

Slavlje tima Vinka Marinovića trajalo je svega osam minuta, jer su gosti iz prve prave prilike preko Puscasa došli do poravnanja, javlja Faktor.ba.

Za 1:2 pogodio je rezervista Coman u 54. miuti golom iz slobodnog udarca.

Gostima je u nastavku posao znatno olakšao Kerim Memija. Bivši igrač Želje i kapetan domaćeg tima je u 73. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Veliku priliku za izjednačenje BiH je imala u 89. minuti, ali je udarac Gojaka zaustavila vratnica.

U petoj minuti sudačke nadoknade Rumunjska iz kontranapada preko Mana dolazi do konačnih 3:1.

Za Rumunjsku je ovo bila druga pobjeda u drugom susretu u kvalifikacijama, dok “Zmajići” nakon tri kola imaju dva poraza i jedan trijumf.

BOSNA I HERCEGOVINA: Karačić, Ćavar (od 77. Todorović), Čivić, Mihojević, Radeljić, Memija, Gojak, Kuzmanović (od 70. Anđušić), Menalo (od 63. Peco), Demirović, Lončar.

RUMUNJSKA: Radu, Radu (od 71. Stefan) Pascanu, Nedelcearu, Manea, Dulca (od 41. Coman), Puscas, Hagi, Cicaldau, Nedelcu, Costasche (od 65. Man).