Pobjeda HŽOK Smeč u nesvakidašnjoj drami na utakmici u Kaknju

Odbojkašice HŽOK Smeč iz Širokoga Brijega vratile su se na pobjednički kolosijek ostvarivši u 11. kolu Superlige FBiH – Skupina Jug gostujuću pobjedu u Kaknju protiv istoimene domaće ekipe.

Konačni rezultat je glasio: ŽOK Kakanj – HŽOK Smeč 2:3 (19:25, 16:25, 25:14, 25:17, 14:16).

Širokobriježanke su izvrsno ušle u današnju utakmicu, te bez značajnijih poteškoća prva dva seta riješile u svoju korist. Igralo se kvalitetno i lijepo za oko, međutim kada se očekivalo da gošće mirno utakmicu privedu kraju domaće igračice dižu ritam svoje igre, kao da su na parket izašle neke dvije posve nove ekipe, jer Kakanjke sljedeća dva seta još lakše dobivaju nego što su Širokobriježanke dobile ta prva dva, pa se samim time ušlo i u odlučujući peti set.

U tom petom setu igralo se takorekuć poen za poen sve do rezultata 11:11. Tada domaće igračice osvajaju tri poena u nizu i stižu do prednosti 14:11, odnosno tri meč lopte. No tada drama tek slijedi, Marija Ivanković dolazi na servis i gošće iz Širokoga Brijega osvajaju pet uzastopnih poena za pobjedu 16:14!

Na ovaj način HŽOK Smeč ostaje neporažen na gostujućim prvenstvenim utakmicama još tamo od 06. ožujka 2016. godine, dakle gotovo pune dvije godine, a kako su u istom razdoblju nekoliko puta bivale poražene na Pecari ispada kako bolje igre pružaju u gostima nego kod kuće.

No, bilo kako bilo, ova pobjeda je itekako vrijedna i ujedno najbolja moguća najava za predstojeći vikend kada Smeč na Pecari dočekuje ekipu vodećeg Igmana sa Ilidže. Iskreno se nadamo kako je vrijeme i za prvu domaću pobjedu u ovoj kalendarskoj godini, jer tom pobjedom Širokobriježanke bi se potpuno vratile u borbu za prvo mjesto na prvoligaškom odbojkaškom jugu.