Pjanić stigao do 12. trofeja u karijeri

Svoj 12. trofej u karijeru osvojio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić sa svojim Sharjah FC.

Naime, Pjanić je sa svojom ekipom danas nakon penala savladao Al Ain i tako osvojio Predsjednički kup Emirata, piše Sportsport.ba.

Na terenu je reprezentativac Bosne i Hercegovine bio sve do 81. minute kada je trener njegove ekipe odlučio da ga izvede iz igre.

Regularnih 90. minuta utakmice okončano je rezultatom 1:1, a gol za Sharjah FC postigao je Abdulbasit u 48. minuti.

Ekipa Al Aina je uspjela izjednačiti u 55. minuti kada je gol postigao Laba i tako je svom timu donio penale na ovoj utakmici.

Nogometaši Sharjaha su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca ostvarili pobjedu od 13:12, te su tako osvojili ovo natjecanje.

Ovo je za Pjanića treći trofej u dresu Sharjaha što je za svaku pohvalu.

Pjanić je sa Juventusom osvojio sedam trofeja, a po jedan trofej podigao je sa Barcelonom i Bešiktašem.