Pirova pobjeda Dinama u Beču

U uzvratnom susretu četvrtog pretkola Lige prvaka nogometaši Dinama gostovali su u Beču. Unatoč tome što su domaćini došli do brzog vodstva, Dinamo je s tri pogotka došao na prag Lige prvaka, ali Kienast u 82. minuti postavlja konačnih 3:2.

Prošlotjedni poraz koji je Dinamo pretrpio u prvom susretu četvrtog pretkola Lige prvaka od Austrije iz Beča poprilično je uzdrmao temelje na Maksimiru. Zdravko Mamić je ekspresno smijenio Krunoslava Jurčića te je pred brata Zorana Mamića i Damira Krznara postavio cilj da Dinamo uvedu u najelitnije nogometno natjecanje.

Spomenuti dvojac je uspješno odradio gostovanje u Koprivnici, a prije puta u Austriju zbog narušavanja mira u svlačionici iz momčadi je udaljen Andrej Kramarić. Glavna promjena u odnosu na prvi susret bila je uvrštavanje Sammira u sam vrh napada.

Susret gotovo da nije ni počeo, a Austria je povećala svoju prednost. Mader je izveo slobodan udarac s desne strane, Šimunić je u skoku okrznuo loptu i poslao je u vlastitu mrežu pokraj nemoćnog Sandomierskog.

Nakon desetak minuta igre pokušao je zaprijetiti i Dinamo preko Soudanija koji je prošao pokraj svoga čuvara, ali njegov centaršut hvata gostujući vratar Lindner. Već u idućem napadu Royer u dobroj situaciji traži nekoga od suigrača, ali gostujuća obrana otklanja opasnost.

U 17. minuti Rogulj je na rubu šesnaesterca srušio Soudanija, ali je Sammir jako loše izveo slobodan udarac u vrlo izglednoj poziciji. Dinamo je u nastavku preuzeo inicijativu te je preko bokova pokušavao doći do neke opasnosti, ali su domaćini bez većih problema rješavali sve centaršuteve koji su uglavnom dolazili s lijeve strane. Petnaestak minuta prije kraja prvog poluvremena dobro je pucao Soudani, ali Lindner još jednom dobro brani.

Konačno u 33. minuti Dinamo je našao put do gostujuće mreže. Lopta je dugo kružila oko domaće zone, došla do Marcela Brozovića koji se oslobađa čuvara i prekrasno, s dvadesetak metara, pogađa za 1:1. U samoj završnici prvih 45 minuta odlično je gađao Fernandes, ali Lindner opet spašava svoju mrežu. Međutim u 43. minuti domaćinima nije bilo spasa. Lopta je uz malo sreće došla do Sammira, on ju glavom spušta za Fernandesa koji je ovoga puta još precizniji pa Dinamo na odmor odlazi s prednošću od 2:1.

U nastavak susreta oba trenera su krenula s istim sastavima koji su i počeli utakmicu, a prvu priliku imali su domaćini u 48. minuti kada je Jun ostao potpuno sam na pet metara, ali nije bio precizan. Vrlo brzo Dinamo je opet zagospodario terenom, a posebno je raspoložen bio strijelac drugog pogotka Fernandes. U 63. minuti iz daljine je još jednom pokušao Brozović, Lindner opet brani.

Dvadeset minuta prije kraja Dinamo je došao na prag Lige prvaka. Pinto je po tko zna koji put dobro centrirao, u skoku je najviši Beqiraj koji prekrasno glavom zabija za 3:1. Zoran Mamić odmah je iz igre povukao Soudanija i Sammira, a na njihovo mjesto uveo Antolića i Leku u želji da malo smiri igru te pojača sredinu terena.

Kao što je Mamić pogodio s Beqirajem tako je na drugoj strani uzvratio i Nenad Bjelicauvođenjem Romana Kienasta koji u svom prvom kontaktu iz blizine zabija za 3:2. Do kraja susreta Dinamo je pokušavao doći i do četvrtog pogotka, ali domaćini su se uspješno obranili i došli do velikog uspjeha. (HRsport.net)