Perišić i Lewandowski odveli Bayern u finale Kupa

Dobili smo i drugog finalista njemačkog kupa.

Nakon što je u utorak Bayer Leverkusen slavio u gostima kod četvrtoligaša Saarbrückena 3:0 u polufinalu Njemačkog kupa, u finalu mu se pridružio branitelj naslova Bayern koji je s 2:1 svladao Eintracht, a strijelac prvog pogotka za minhenski klub bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

U Münchenu na praznoj Allianz Areni sastali su se posljednja dva osvajača Kupa, Bayern i Eintracht. Susret je sjajno počeo za branitelja naslova Bayern koji je u vodstvo u 14. minuti doveo hrvatski reprezentativac Ivan Perišić nakon asistencije Thomasa Müllera. Hrvatski napadač igrao je do 62. minute kada ga je zamijenio Lucas Hernandez.

Perišiću je to bio prvi pogodak u Njemačkom kupu nakon 2015. kada je bio strijelac za Wolfsburg, također u polufinalu.

Eintracht je u 70. minuti stigao do izjednačenja. Trener momčadi iz Frankfurta Adi Hutter “pogodio” je sa zamjenama. Strijelac je bio Danny da Costa na asistenciju Daichija Kamade, koji su u igru ušli u 66. minuti.

Nada gostiju nije dugo trajala jer je već u 75. minuti Robert Lewandowski zabio za novo vodstvo Bavaraca koje su sačuvali do kraja susreta.

Za nevjerojatnog Lewandowskog ovo je bio čak 45. pogodak ove sezone, piše HRT.

Finale će se igrati 4. srpnja u Berlinu.