Perišić donio Interu Kup Italije, pogledajte golove

U Rimu na Olimpijskom stadionu odigrano je finale Kupa Italije u kojem je slavio Inter s 4:2 protiv Juventusa.

Nakon izbacivanja Fiorentine i Milana u polufinalu Kupa Italije, dočekali smo i veliko finale u kojem su bitne uloge imali Marcelo Brozović i Ivan Perišić.

Brozović je u 7. minuti već upisao asistenciju za gol Barelle kojim je Inter došao u vodstvo. Juventus sve okreće u svoju korist u 50. i 52. minuti kada Alex Sandro i Dušan Vlahović pogađaju za 2:1 Stare Dame.

Igrala se 80. minuta kada je Lautaro Martinez izborio penal za Inter, a sjajno ga je izveo Calhanoglu. Rezultat je tada bio 2:2 tako da se išlo u produžetke.

Juventusova nestabilna obrana još jednom poklanja penal Interu, a ovaj put izveo ga je Perišić koji je zabio za 3:2 Intera. Samo tri minute kasnije, u 102. minuti Ivan Perišić je golčinom stavio točku na ‘i’ te je tako izborio nagradu za najboljeg igrača finala. 4:2 je bio i konačan rezultat ovog uzbudljivog finala.