Pecara neosvojiva tvrđava: Široki se pobjedom nad Posušjem vratio na prvo mjesto

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su Posušje 1:0 u susjedskom derbiju 11. kola Premijer lige BiH igranom u nedjelju navečer na Pecari.

Širokobriježani su ovom pobjedom ponovno zasjeli na vrh ljestvice te su i dalje uspjeli ostati bez primljenog pogotka na domaćem terenu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mihael Kuprešak u 51. minuti.

Domaći su bolje otvorili susret te su već u 2. minuti zaprijetili preko Radića. U 10. minuti velika prilika za Kpana. Brzonogi krilni napadač sjajno je prošao svog čuvara, namjestio se i lijepo gađao, no vratar Kukić je spasio goste.

Odlična atmosfera na Pecari, pogledajte koga smo sve zabilježili

Dvije minute kasnije stopostotna prilika za Posušje. Toni Jović našao se sam ispred vratara Josipovića koji je odlično obranio udarac i spasio svoju momčad.

U nastavku smo gledali vrlo dobar i dinamičan nogomet na Pecari, a prilike su za domaće imali Radić te Boban za goste.

Nastavio je Široki nizati prilike, Kpan i Kuprešak su prijetili. U 37. minuti domaći su propustili još jednu veliku priliku. Ćavar je primio jednu loptu, oslobodio se svog čuvara, vratio na povratni šut gdje je natrčao Pejić i iz dobre pozicije pucao malo preko gola vratara Kukića.

S 0:0 se otišlo na odmor i pravo je čudo kako na Pecari nije pao gol u prvih 45. minuta.

U nastavku susreta izabranici trenera Ivice Barbarića krenuli su napadački što im se isplatilo u 51. minuti.

Nakon kornera lopta je došla do Mihaela Kuprešaka koji je sjajno pogodio s 20 metara za vodstvo Širokog i erupciju oduševljenja na tribinama.

Šest minuta kasnije veliku priliku za Posušje propustio je Pavković. Ubrzo nakon toga Jović je pokušao prevariti Josipovića, no domaći vratar se nije dao iznenaditi.

Posušje je zaigralo bolje i prijetilo je domaćima. U 67. minuti Hanuljak je dobro pucao, no lopta je otišla tik uz vratnicu.

Predsjednik Skupštine NK Široki Brijeg Dario Knezović uručio je prije utakmice prigodni dres Boži Vukoji za 100 nastupa.

U 75. minuti Josipović je opet spasio Široki obranišvi udarac Pavkovića.

U posljednjim minutama susreta Posušje je preuzelo terensku inicijativu i krenulo po bod. U prilikama su bili Pavković, Brković i Šuto, no bezuspješno.

Široki Brijeg je na Pecari odigrao pet utakmica ove sezone te ima gol razliku 6:0, a na reprezentativnu stanku odlazi kao vodeća momčad Premijer lige BiH.

Širokobriježane nakon stanke očekuje utakmica s Igmanom dok Posušje ide u goste Veležu. Za vrijeme stanke Široki Brijeg će nastupiti na memorijalnom turniru ”Blago Zadro” u Vukovaru.

73 komentara

• Miline znamo da neke igrace moras stavljat al uvodis begice koji su se izgubili a milanovic ti igra 6 zadnjih minuta

• Čudo Vam je stadion, južna tribina posebno, najveći problem sto s tribine ne vidiš čitavi teren ili ono izvođenje kornera ispod one betonske ploče hahahah

• Inteligencija-mozak je ključ uspjeha !
    A s obzirom da je Ferdo Milin toliko neinteligentna da ne kazem glupa osoba sto njegova svaka izjava potvrdjuje a tako i posle ove utakmice Posusju se sa njim ne Pise dobro.

• Tko je pošten reći će da je široki ne zasluženo dobio utakmicu,Posusje je dominiralo cijelu utakmicu i bilo bolje.

• Tko komentira ovde?Jeli netko tko nesto zna ili samo jedan naivcina.Vidi li netko ono sto najveci ludjak vidi.Na prva dva mista nalaze se 2 posrnula kluba koji traze ulagace i sponzore.Jeli i to slucajno pitam onog naivnoga i jesam li ja za njega glup.Cirkus liga i daleko najveci cirkus od svih liga u europi.

• Tebi i takvima treba komentare brisati pa da svisnes od muke. Eto jesu mjesta na tablici dovodila sponzore ikome moronu.
      Glup si za svakoga, lud, isfrustrirani psiho. Cirkus liga je od osnutka.

• Ferdooo,,koji je široki,,,,nema ga u sredini tabele,,idiote dalmatinski,,izbaciti ćeš Posušje iz lige,,mrš kući

• Kad je ovakav Široki na vrhu lige onda znaš koliko je to loša liga..Dobro Zrinjski ima par odgođenih utakmica i on će doći na prvo mjesto.Današnja utakmica nešto poput finala mjesnih zajednica toliko pogrešaka,pa nitko nezna jedan nabačaj dobar napraviti..Isto tako teren užasno loš ,ovo Posušje će se grčevito borit za opstanak,a Široki na kraju vjerovatno završiti 5,6..

• ferdo milin (malim namjerno) je kao trener sibenika popio pet golova kuci i nanio najlosiji poraz otkad postoje od 0-5 i on ce meni objasniti kakva je ekipa u nkšb. Znamo mi dobro sta nam sve fali ali legendo mi prvi a doli moram oglase ugasit da vidim di si ti doveo posusje, sa puno redovnijim primanjima i pogurancem politickim. Nijedan gol nismo primili na pecari. A vi na docu? I ono malo dobrih igraca sto imate ces upropastit po menadžerskim uputama.
    Bravo Široki. Bravo Barba. Uz sve probleme držimo se gore

• Jesu zadovoljni pojedeni ljudi iz pozadine sto su birali igrave igrali su svi sto su morali bit viđeni na arena sportu i uslikani za portale

• Stvarno je ovaj Siroki Brijeg fenomen ima ona jedna pjesma:Mislili su mnogi da nas nece biti ni veselhe svoje nisu znali skriti:to su nasi susjedi mislili ali evo tu smo gdje jesmo.Susjedi kao sto ovaj rece vidijeli ste refektore uzivo to je vas domet a sad se drzite korida.Cao dovidenja!!!Uspiredit Nk Siroki BRIJEG i Posusje isto usporedit Dinamo i Istru

• Malo više poradi na gramatici, nauči pisat, fali ti puno slova.. točka, zarez, ništa to.. A lako ti je za susjede. Gledaj malo sebe, sramotiš se, pišeš komentar a veze s vezom nema. Treba mi prevoditelj da shvatim šta si napisao.

• Očekivano teško ali kada se sve zbroji i oduzme zasluženo slavlje Širokog. Nova vrijedna pobjeda u pohodu na titulu prvaka. Od početka sezone govorim da će Široki biti konkurentni u toj borbi a mnogi mi se smiju, a Široki i dalje vodeći. I dugo će još biti. Čestitke igračima i struci a posebno danas strijelcu Kuprešaku. Od prvog njegovog nastupa za Široki tvrdim da je to materijal za Dinamo. I tu mi se mnogi smiju ali taj momak će uz malo sreće jednoga dana završiti u Dinamu ili nekom drugom klubu slične kvalitete. Svaka čast i golmanu, ali i Mašiću. Taj momak je baš kapacitet, ali eto bivše trenerske trube to nevidješe.

• Haha, napiši još koji komentar sebi. Nego reci mi kako zabišmo gol s 20 metara,zar nisi rekao da naši igrači ne mogu dobaciti do gola? Možeš s prvog,drugog ili kojeg hoćeš profila

• Svaka čast na pobjedi, svaka čast na borbi. Škriparima kapa do poda, klincima na jugu kapa do poda. Sjever katastrofa.

• I meni se čini
      Puno derbi navijača na sjeveru
      Trude se oni stariji pored kaveza ali ostali kao drogirani
      Bit će bolje svako novo kolo
      Samo pozitivno
      Samo Široki

• Kako je onaj mali hinjo pumpao po stranici Posusja za atak na Pecaru ja u najmanju ruku mislio 17 autobusa stize, spustite se na zemlju, tu ste, neka vas, al de bgt malo, s kim se gonjate, pure jos!!! Široki losu momcad ima ali rukopis velikog trenera ima i tu smo gdje jesmo, svi bi potpisali prije početka. Samo Široki!!!

• Samo jedno da kazem borbeni smo i momci su ostavili srce ali broj 50 u Posusju je daleko najavi igrač na terenu decko radi sta zeli

• 22 :13 pa koliko ti osinuti imas komentara ovde.Kuda si najvise osinut tu stavi motorne masti i nadolij ulja.Nema ga naivnijeg i osinutijrg od tebe.Na 1 misto jesu 2 kluba koja traze novce i ulagace.Dobro primjeceno i zapazeno.Tebi osinuti i udareni nije nitko kriv sto sve vidis kao retarder

• A klub za koji ti navijas ima novca zbog dobrih rezultata??? Ulagaci su neke priznate međunarodne firme koje se šire na BiH? Sve državne pare i državni projekti. Kretenu

• Baš si duhovit nema šta, vidi se da si intelektualni kreten. Osim toga nigdi više pljuvača i podcjenjivanja kao u Širokom. A čude se da su omraženi hahahahah

• Široki odličan. Disciplinovano igraju onoliko kolko im treba. Barba ih odlčno posložio.
    Posebno me oduševio Ćavar, koji iz utakmice u utakmicu pokazuje zašto je bio najbolji igrač svoje generacije i zašto je napravio transfer u Bundesligu.
    Bravo momci. Naprijed Široki

• Rozic ulazi na poluvremenu i stvarno unosi brzinu, opasniji smo. Tako i gol dajemo ali dva puta se barba dere vrati se. Nece monak igrat obranu, jbga on je dinamovac, ne mora. Ali ne zna s kim ima posla. Neces trcat u oba smjera. Vani momak i nema te ni iducu. Sta napravi od boze muse. Odjednom trci stize razigrava… nema bez discipline nista a barba je vojnicina po tom pitanju. Nijedan gol na pecari nismo primili!
    Ma nismo glupi i ovo ce stat jednom a posebno sto igraci nemaju redovna primanja i nezadovoljstvo ce jednom isplivat. Nebi ni ja konobario a da ne dobijem placu. Ali bodovna zaliha dobra. Ocekivano je da ce zrinski sad nadoknadit ove zaostale i odvojit se, ali uz malo srece uci na proljece medju 4 i borba za europu i onda i lova dodje. Takva liga jbga

• Najveća pobjeda je da nema pogrdnih riječi ,svatko za svoj klub se bori ! Dresovi maice svi na tribinama sjedimo jedni do drugih . Bolji je sinoć pobjedio i to je to .Idemo dalje .Nema smisla susjedima želiti zlo i obrnuto .

• Za komentar 22:54.Opet ograniceni plicak ne shvata.Nije nitko protiv kluba koji nema para vec je napisano da su na vrhu tabele 2 kluba koja traze ulagace i da ti je to cisti dokaz namjestanja i sramote lige.Na kraju Moze li jedan zrinjski izgubit od sloge i borca zaostali manijace.Preglup si i ogranicen a u komentarima koji imas milion to i dokazujes.

• Ostane li siroki jesenski prvak,mi turcinovicani se spustamo navijat… Ako se skripari slazu ponijet cemo i motorku
    Svaka cast momci,samo gazite

• Pobjeda je pobjeda ali da su onako nespremni nije mi jasno nikako, svaku utakmicu oni u 60min ispuhali, braniš se s 10 igrača zadnji pola sata protiv jednog posušja, ali ide nas rezultat dosad pa se to prikrije a inače igra je loša ako će mo realno govorit

• Siroki dao cundu posusju vrhunskog genija koji jucer nije pomogoa svojoj ekipi sa 12 netocnih dodavanja pretrcanih 400 metara i 1 sut 10m od gola

• Vi morate radi Stanka obavezno u što većem broju .A momčad je u stvaranju i treba ih podržati ovo što su dosada napravili nitko nije očekivao . Sa 2 -3 prava igrača svašta može biti .Trener nam je bitan i disciplina koju uvodi u momčad to je ono što nama treba da se svatko uznoji na terenu i srce ostavi onda dođe i rezultat .