Pašalić dvostruki asistent u pobjedi Atalante

Nogometaši Atalante s uvjerljivih su 5-0 (2-0) slavili na gostovanju kod Frosinonea u dvoboju 20. kola talijanske Serie A, a četiri pogotka postigao je kolumbijski napadač Duvan Zapata.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi momčadi iz Bergama i asistirao je za prva dva pogotka Atalante. U 11. minuti je na njegov ubačaj gol glavom postigao Mancini, a u 44. minuti na isti je način Zapata postigao prvi od svoja četiri pogotka.

U drugom poluvremenu Kolumbijac je zatresao mrežu još triput: prvo u 47. minuti, potom u 64. te na kraju u 73. minuti za konačnih 5-0.

Pašalić je igrao do 60. minute.

Atalanta je sa 31 bodom na šetom mjestu, dok je Frosinone sa 10 bodova predzadnji i na putu prema Serie B.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice, a sastaju se: Fiorentina – Sampdoria, SPAL – Bologna (15 sati), Cagliari – Empoli (18.00) i Napoli – Lazio (20.30).