Paris pobjednik spusta u Bormiju, Zrnčić Dim pretposljednji

Talijanski skijaš Dominic Paris pobjednik je spusta Svjetskog kupa skijaša u Bormiju, dok je jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim zauzeo 50. mjesto, piše HRT.

Paris je četvrti različiti pobjednik u četvrtom spustu ove sezone. Na otvaranju sezone u Lake Louiseu je pobijedio Austrijanac Max Franz, u Beaver Creeku je najbolji bio Švicarac Beat Feuz, dok je u Val Gardeni slavio Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde. Ovoga puta najbrži je bio Paris ostvarivši desetu pobjedu u karijeri, a devetu u spustu. Slavio je zadnji put upravo u Bormiju prije točno godinu dana.

Paris je pobijedio s rezultatom 1:55.21, drugi je bio njegov sunarodnjak Christof Innerhofer sa 36 stotinki sekunde zaostatka, dok je treće mjesto zauzeo Švicarac Beat Feuz, koji je imao 52 stotinke sekunde zaostatka. Jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim plasirao se na pretposljednje, 51. mjesto s 5:04 sekunde zaostatka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Marcel Hirscher sa 620 bodova, drugi je Austrijanac Max Franz sa 363 boda, dok je treći Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 355 bodova.

U poretku spustaša vodi Feuz sa 260 bodova ispred Franza koji ima 222 boda, a treći je Paris sa 196 bodova.

Pobjeda Petre Vlhove, Shiffrin skliznula s prvog na peto mjesto

Iduću utrku skijaši će imati u subotu, također u Bormiju gdje je na rasporedu superveleslalom.