Ovako sramotan potez Englezi ne praštaju: Odmah dobio tri utakmice suspenzije

U četvrtom kolu engleskog Championshipa u Birminghamu su se sastali Aston Villa i Brentford.

Završilo je bez pobjednika, 2:2, nakon što su domaćini u petoj minuti sudačke nadoknade uspjeli po drugi put izjednačiti.

Strijelac tog pogotka bio je Johathan Kodjia iz Obale Bjelokosti, a zabio je i u 39. minuti za prethodno poravnanje.

Za goste iz Londona dvostruki strijelac bio je Neal Maupay, u 23. i 82. minuti, a osim dvama zgodicima istaknuo se i prljavim potezom u jednoj situaciji, kad je namjerno nagazio Villinog igrača Johna McGinna, bez ikakve namjere da igra loptom.

Sudac Jonathan Moss to nije vidio, ali je odmah po završetku utakmice na društvenim mrežama krenula inicijativa da se Maupayja kazni, piše Gol.hr.

Englezi ovakve situacije vrlo brzo rješavaju, nema višednevnog čekanja nego su još jutros u Engleskom nogometnom savezu pregledavali taj Maupayjev start i nakon toga je stigla odluka: suspendiran je na tri utakmice!

Za 22-godišnjeg Francuza je ovo dobra opomena za ubuduće, a za Brentford prava katastrofa jer sezonu su otvorili sjajno – neporaženi su u prva četiri kola, imaju ukupno osam bodova i nalaze se na četvrtom mjestu, sa samo dva boda manje od vodećeg Leedsa. Upravo je Maupay najzaslužniji za ovakav start Brentforda, u četiri kola zabio je pet golova i upisao tri asistencije, sudjelujući tako u osam od 10 golova svoje momčadi.