Otvaranje skupine: Srbi poraženi na startu Eura od Bjelorusije

Rukometaši Srbije doživjeli su težak poraz na otvaranju Europskog prvenstva od Bjelorusije rezultatom 35:30.

Bjelorusi su vodili od početka do kraja susreta i sasvim zasluženo su upisali pobjedu u prvom kolu grupe A, prenosi Klix.ba.

Najveću prednost Bjelorusi su imali pred kraj drugog poluvremena koja je iznosila sedam pogodaka prednosti, a Srbija je do kraja uspjela stići samo do minut pet.

Bjelorusiju su do pobjede vodili Karalek koji je postigao devet golova iz deset šuteva, te Kuleš i Šilovič koji su zabili po pet golova.

U redovima Srbije bolji od ostalih je bio Bogdan Radivojević sa šest golova.

U istom terminu odigran je i susret prvog kola skupine C u kojem je Njemačka svladala Nizozemsku rezultatom 34:23.