Osijekovo europsko slavlje pokvario bizaran autogol

Osijek je u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu u Kazahstanu svladao Kizilžar 2:1.

Momčad Nenada Bjelice utakmicu je prelomila u drugom dijelu, kada su pogotke postigli Mihret Topčagić i Laszlo Kleinheisler, a uvjerljivu pobjedu pokvario je tek bizaran autogol Darka Nejašmića.

Domaća je momčad stigla blizu pogotka već u trećoj minuti. Nakon ubačaja s desne strane Gurman je ostao sam na desetak metara od gola i silovito potegnuo, ali pogodio je sami okvir gola.

Najbolji pokušaj u inače vrlo tvrdom i zatvorenom prvom dijelu Osijek je imao u 37. minuti. Kleinheisler je s 20-ak metara šutirao malo pored vratnice, dok je pred kraj prvih 45 minuta Ivušić lijepom obranom zaustavio pokušaj Lobzhanidzea.

Osijek je u drugo poluvrijeme ušao bolje te je poveo u 58. minuti. Mario Jurčević, koji je tri minute ranije zamijenio ozlijeđenog Leovca, sjajno je ubacio s lijeve strane, a Mihret Topčagić se pored dvojice domaćih igrača izborio za poziciju i glavom pogodio za 1:0.

Obranio je Ivica Ivušić zatim jednu veliku priliku, baš kao i Miroslav Lobancev na drugoj strani. Posao je Osijeku olakšan u 68. minuti, kada je Brazilac Martins zaradio isključujući drugi žuti karton.

Vrlo brzo je to Osijek i iskoristio. Laszlo Kleinheisler u više je navrata opasno šutirao izvana, a pogodak je napokon postigao u 76. minuti. Slabijom, lijevom nogom je s 20-ak metara neobranjivo pogodio za 2:0.

Trebao se Osijek vratiti kući s uvjerljivom pobjedom, ali u 84. minuti njegovi su nogometaši sami sebi zabili bizaran gol. Darko Nejašmić je gotovo sa sredine terena htio vratiti loptu Ivušiću, koji je bio daleko od gola. Nejašmićevo dodavanje bilo je netočno, a Ivušić se nije stigao vratiti i tako je Kizilžar uspio ublažiti poraz, prenosi Index.

Uzvrat se igra za tjedan dana u Osijeku te je momčad Nenada Bjelice i dalje veliki favorit za prolaz u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Ondje će čekati bolji iz ogleda bugarskog Botev Plovdiva i ciparskog APOEL-a, čija je prva utakmica završila 0:0.