Osijek pobijedio u Austriji, ali izostala je potpuna senzacija!

U uzvratnoj utakmici 4. pretkola Europske lige Osijek je u St. Pöltenu pobijedio Austriju golom Gabrijela Bobana, no nije to bilo dovoljno za prolaz dalje zbog poraza 2:1 u Gradskom vrtu pa se hrvatski predstavnik oprostio od natjecanja zbog manjeg broja postignutih golova u gostima…

Osijekova nogomena bajka je završena, ali Zekićeva momčad može biti ponosna na svoje ljeto u Europi. Nakon trijumfa nad Santa Colomom, Luzernom i velikim PSV-om, Osječani su zapeli na posljednjoj preponi uoči grupne faze Europske lige, no protiv Austrije Beč odigrali su odlično i sreća je protivnika na kraju odvela dalje, piše Tportal.hr.

Nakon poraza 2:1 u Gradskom vrtu, u utakmici u kojoj je vodio pa promašio penal, Osijek se našao pred teškom misijom u uzvratu u St. Pöltenu ovog četvrtka. Zekićeva momčad morala je pobijediti Austrijance i to s barem dva postignuta gola.

U prvom poluvremenu Osijek je imao nekoliko solidnih akcija, no domaćin je bio puno bliže pogotku kada je Monschein u 40. minuti pogodio gredu nakon ubačaja Holzhausera.

U drugom dijelu Osječani su ponovo pritisnuli i došli na svoje u 62. minuti kada se Gabrijel Boban nakon ubačaja Mudražije našao sam pred golom i zabio za vodstvo.

Trebao je našem predstavniku još jedan pogodak, a u 79. minuti Boban je ostao potpuno sam nakon kornera, no nije uspio pogoditi glavom okvir gola.

Do kraja susreta sličnu priliku Osječani nisu dobili pa su se morali pomiriti s ukupnim porazom, ali njihovi navijači koji su doputovali u Austriju mogu biti zadovoljni i ponosni.