Oproštaj Ćorića od Australian Opena, Pouille bolji nakon velike borbe

Hrvatski tenisač Borna Ćorić završio je u ponedjeljak svoj nastup na Australian Openu u osmini finala gdje ga je sa 6-7)4), 6-4, 7-5, 7-6(2) pobijedio Francuz Lucas Pouille.

Ćorić je dobio prvi izjednačeni set u tiebreaku, da bi u drugom setu dva puta izgubio servis, a suparniku ga nije uzeo ni jednom. U trećem setu servis gubi jednom i opet ni jednom nije imao priliku da uzme servisu Francuzu. U četvrtom setu Ćorić gubi servis odmah na početku, ali ga onda vraća za 4:4. I ovaj set odlazi u tie break u kojem je Francuz bolji.

U meču koji je trajao tri sata i 19 minuta Ćorić je servirao 24 asa, a Pouille 19. Hrvatski je tenisač napravio 55 neprisiljenih pogrešaka, a Francuz 43.

Ovo je bio treći susret Pouillea, 31. na ATP ljestvici, i Ćorića te prva pobjeda francuskog tenisača. U četvrtfinalu će Francuz igrati protiv Kanađanina Miloša Raonica kojeg trenira Goran Ivanišević. On je u osmini finala u tri seta svladao Nijemca Alexandera Zvereva 6:1, 6:1, 7:6.