Olmo Španjolcima donio naslov europskog prvaka

Španjolska reprezentacija pobijedila je Njemačku 2:1 u finalu Eura za igrače do 21 godine, a junak susreta bio je Dinamov veznjak Dani Olmo koji je zabio drugi gol za mladu Furiju.

Olmo je bio glavni pokretač španjolske igre u ovom finalu. Sjajno je kombinirao sa suigračima, otvarao se na krilu, ulazio u sredinu, pucao i proigravao. Ali krenimo redom.

Španjolska je sjajno krenula u utakmicu i u prvih 20 minuta nametnula strašan ritam koji je rezultirao golom već u 7. minuti. Nakon krasne kombinacije u sredini je na velikom prostoru sam ostao Ruiz koji je prekrasno ljevicom opalio s dvadesetak metara za 1:0.

Nakon toga je mlada Furija jurnula po drugi pogodak, ali Nijemci su se polako počeli oslobađati pritiska. Eggestein i Waldschmidt su prijetili, no Španjolska se odlično branila kada bi Nijemci stigli do njihovog kaznenog prostora.

Olmo prekinuo nalet Njemačke

Početkom drugog dijela Njemačka je nastavila tražiti izjednačujući pogodak. Amiri je pucao s lijeve strane šesnaesterca, a golman Sivera nije uspio uloviti loptu koja je išla točno u njega. Ipak, Španjolci su uspjeli očistiti odbijanac prije nego što je netko od Nijemaca pospremio loptu u mrežu.

Prijetio je u 59. minuti ponovno Waldschmidt iz daljine. Njemačka je stisnula, Španjolci su se branili sa svim igračima u svojoj polovici, a onda je stigla 69. minuta. Olmo je sjajno pratio udarac Ruiza kojeg golman Njemačke nije uspio ukrotiti i lijepim lobom potom je pogodio za 2:0.

Nadu Nijemcima dao je Amiri golčinom s 25 metara u 88. minuti, ali bilo je prekasno i Španjolci su mogli početi slaviti, prenosi Index.hr

Olmo je proglašen najboljim igračem utakmice, a cijeli turnir završio je s tri gola u četiri susreta i jednom asistencijom.