Olimpik u zanimljivoj utakmici protiv Tuzla Cityja stigao do važnog boda

28. kolo bh. nogometne Premijer lige kompletirano je susretom Olimpik – Tuzla City na Koševu.

Husref Musemić se vratio na “svoje” Koševo sa željom da pobjedom njegova momčad ostane u igri za Europu, no Olimpiku je svaki bod zlata vrijedan u borbi za ostanak, pa su izabranici Slavka Petrovića izuzetno sretni što su ostali neporaženi (1:1).

Od početka se vidjelo da će biti dobra utakmica. Već u devetoj minuti prvo veće uzbuđenje i jedanaesterac za goste nakon što je Gavrić srušio Džafića u šesnaestercu Vukova. Iskusni Goran Brkić u ovakvim situacijama rijetko griješi, lagano pogađa za 0:1.

Olimpik je i dalje imao terensku inicijativu, ali su umalo primili i drugi gol u 22. minuti. Brkić je šutirao, Horić sa same gol-crte otklanja opasnost. Nedugo nakon toga Handžić šutira, ali Fejzić je siguran. U 27. minuti Horić glavom puca, malo pored gola, nakon sjajnog ubačaja Čurjurića iz kornera.

Do kraja prvog dijela bilježimo još dobar pokušaj Osmanovića iz slobodnjaka, lopta odlazi malo preko gola Fejzića. Na startu drugog dijela velika prilika za goste i Džafića, ali puca preko gola.

Olimpik se borio tijekom cijele utakmice, a nagrada je stigla u 60. minuti. Čurjurić izvodi još jednom dobro korner, a Horić glavom loptu šalje u mrežu gostiju za 1:1.

Ubrzo je Olimpik mogao do potpunog preokreta. Nakon brze kontre, Osmanović dodaje Šišiću, koji šutira i pogađa vanjski dio mreže. Badji u 69. minuti, nedugo nakon ulaska u igru, također prijeti, ali ostaje 1:1. Desetak minuta prije kraja Badji je sve dobro napravio, sjajno šutirao, ali je Hadžić sjajno obranio, piše Sportsport.ba.

Olimpik sada čeka još jedan okršaj s Tuzlacima, ali sa Slobodom na Tušnju, dok će Tuzla ugostiti Sarajevo.