OKK Spars prvi finalist Prvenstva BiH

OKK Spars plasirao je se u finale košarkaškog Prvenstva BiH svladavši HKK Zrinjski rezultatom 79:71.

Ovom pobjedom Sparsi su osigurali i nastup u ABA 2 ligi sljedeće sezone.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i brzo uhvatio prednost od nekoliko poena koju je održavao kroz cijelu četvrtinu. Ubacili su četiri trice dok Zrinjski nije niti jednu, a uz to su gosti djelovali dosta nervozno u napadu i Sparsi prvu četvrtinu dobivaju s 25:18.

Gosti hvataju ritam u drugoj četvrtini. Sparse je stao šut, brzo ulaze u bonus i sve to Zrinjski koristi te četiri minute do kraja prvog poluvremena dolazi do izjednačenja iako je početkom četvrtine gubio 11 razlike.

Ipak, Sparsi se bude i do kraja poluvremena vraćaju prednost, a Nemanja Protić pogađa i tricu sa zvukom sirene i domaćin na poluvrijeme odlazi s vodstvom 45:37.

U nastavku smo gledali sličnu igru kao i u prvom poluvremenu. Sparsi su kontrolirali rezultat, vodili su i 14 razlike ali Zrinjski do kraja četvrtine smanjuje na podnošljivih minus pet.

Domaćini ni u posljednjoj četvrtini nije posustao, nije dopustio priključak gostiju i u utakmici u kojoj nisu gubili niti jednu sekundu dolaze do velike pobjede koja ih vodi u ABA 2 ligu i sljedeće sezone.

Sparse je do pobjede predvodio Nemanja Protić s 20 poena, dok je kod Zrinjskog najefikasniji bio Aleksandar Sokolović s 18 poena.